Hrvatska bolja od Francuza, zasluženo u polufinalu!

Hrvatska je u polufinalu! Golužini rukometaši su u Zaragozi izbacili moćnu Francusku sa Svjetskog prvenstva u četvrtfinalu! Ostat će zapisanih sedam golova razlike, rezultat 30:23 i devet golova Domagoja Duvnjaka!

Autor: BrodPortal | Datum objave: 23.01.2013

Hrvatski rukometaši prošli su u polufinale Svjetskog prvenstva u Španjolskoj nakon velike pobijede u četvrtfinalu nad najvećim rivalom Francuskom 30:23.

Branitelji naslova svjetskih prvaka i aktualni olimpijski pobjednici u četvrtfinalu su bili nemoćni protiv jake, moćne i razigrane hrvatske reprezentacije. Utakmica za našu reprezentaciju nije počela dobro, već u 47 sekundi hrvatski reprezentativac Drago Vuković dobio je crveni karton zbog prekršaja na Xavieru Barachetu. Francuzi su tada u vodstvu 2:0, jedinom koje su imali u cijeloj utakmici.

Momčad Slavka Goluže kreće u napad i u brzo vodi s 4:2. Izvrsno raspoloženi napadači i nevjerojatni Mrko Alilović dovode do vodstva i od četiri gola. Pred kraj prvog poluvremena naša igra popušta i Francuzi smanjuju razliku na 13:12, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu hrvatska reprezentacija ne posustaje nego povećavaju vodstvo pogocima Kopljara i Duvnjaka. Francuzi se prbližavaju na 20:19, ali naši ne posustaju pa tako pet minuta prije kraja imaju rezultat 26:21 da bi do kraj utakmice povećali na 30:23. Francuzi su tako ostali bez šanse da postanu prva reprezentacija koja je triput zaredom osvajala svjetski naslov.

Fenomenalni Domagoj Duvnjak zabio je devet golova, Zlatko Horvat pet, a po tri su zabili Ivan Čupić, Damir Bičanić i Igor Vori. Nevjerojatni Mirko Alilović skupio je 13 obrana. Najbolji strijlac među Francuzima bio je Cedric Sorhaindo s pet zgoditaka. Golman francuske momčadi Thierry Omeyer imao je deset obrana.

Hrvatska će se za finale boriti u petak u Barceloni protiv europskog prvaka Danske, koja je bila bolja od Mađarske 28:26.