Gundinci i Dinamo iz Godinjaka u Prvoj ŽNL

Ovogodišnje kvalifikacije za Prvu Županijsku nogometnu ligu odlučene su već nakon dvije utakmice. Naime, novi članovi najkvalitetnije lige u županiji postali su Gundinci i Dinamo iz Godinjaka koji je taj plasman ostvario nakon što su Gundinci s 2:1 došli do pobjede u Sibinju protiv domaće Mladosti. Na taj su način Sibinjci iz dvije utakmice upisali oba poraza te će posljednje kolo za preostala 2 kluba biti samo formalnost.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 13.06.2016

U Sibinju je domaća Mladost u 2. kolu kvalifikacija za Prvu Županijsku ligu ugostila Gundince koji su u 1. kolu bili slobodni. Sibinjci su nakon poraza s 3:2 u Godinjaku morali tražiti pobjedu kako bi ostali u utrci za jedno od prva 2 mjesta koja ih vode u viši rang. Međutim, sastav iz Gundinaca pokazao se boljim te je slavio pobjedu s 2:1. Na taj se način ekipa trenera Irfana Islamija plasirala u Prvu Županijsku nogometnu ligu, dok će Mladost iz Sibinja svoju priliku morati čekati u sljedećoj sezoni.

Utakmica je počela s pritiskom domaćih koji iz nekoliko kornera nisu uspjeli doći do vodstva. Nakon toga su gosti zaprijetili preko Ličanina, Užarevića i brzonogog Kneževića, da bi u završnici prvog poluvremena za Mladost pokušavali Antun Grgurević i Vrbanić, međutim, bez golova otišlo se na poluvrijeme. Nastavak je bio daleko sadržajniji i u njemu su gledatelji vidjeli sve golove. Već u 1. minuti drugog poluvremena Gundinci su poveli s 1:0. Lopta se odbila do Darija Markovinovića koji je snažnim i vrlo preciznim udarcem pogodio donji desni kut nemoćnog vratara domaćih Marija Matića. Najbolju prigodu za poravnanje ekipa trenera Marija Tadića imala je u 61. minuti preko Topalovića koji je još jednom pokazao kako dobro izvodi slobodne udarce te je pogodio vratnicu, dok je u nastavku akcije Josip Čuljak iz blizine prebacio okvir gola. Za Sibinjce je u 66. minuti pokušao i Sedlo, međutim, istaknuo se vratar Gundinaca Marko Tukara. Ekipa trenera Islamija pobjedu je potvrdila u 83.minuti. Ivan Grgurević je pred svojim golom neoprezno srušio Karavidovića, a sudac Arambašić je opravdano pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je najbolji strijelac Gundinaca Zvonimir Karavidović koji je udvostručio prednost svoje ekipe na 2:0. Nakon toga je pričuvni igrač Mladosti Janković u 87. minuti imao lijepu prigodu za smanjenje rezultata, ali je vratar Tukara još jednom bio na mjestu. U 90. minuti je Janković u novoj prigodi, ali i ovoga puta Tukara izlazi kao pobjednik, dok je u nastavku akcije lopta došla do Tomislava Sedle koji je ipak zabio za domaće koji su na taj način samo ublažili poraz na 2:1.

U posljednjem 3. kolu kvalifikacija u Gundincima će istoimeni domaćin ugostiti Dinamo iz Godinjaka u susretu u kojem se igra samo za međusobni prestiž budući su jedni i drugi prema plasmanu ostvarili ulazak u Prvu Županijsku nogometnu ligu.