Gradski košarkaški derbi pripao juniorima Slavonskog Broda 1946

U košarkaškoj ligi Slavonije i Baranje za juniore za igrače rođene 2001. godine i mlađe gradski derbi 3. kola odigrali su juniora Broda trenera Krunoslava Rimca i vršanjci iz Slavonskog Broda 1946 koje vodi Igor Kovačević.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 08.11.2019

U većem dijelu utakmice prednost je bila na strani juniora Slavonskog Broda 1946 koji su došli do zaslužene pobjede sa 73:65.

Gradski derbi košarkaških juniora Lige Slavonije i Baranje opravdao je očekivanja pred dobro ispunjenom dvoranom Vijuš. Jedna i druga momčad imale su svoje navijače na tribini i podršku za svaku dobru odrađenu akciju i prikazani potez. Gledatelji su prije svega vidjeli kvalitetnu utakmicu s puno ritma, agresije i borbenosti na obje strane.  Juniori Broda nastupili su bez važnog igrača iz početne petorke Patrika Čukića tako da je juniorima Slavonskog Broda 1946 bio olakšan posao doći do pobjede.

Premda su juniori Broda imali početno vodstvo od 4:0, tricama Kovačevića i Matačića juniori Slavonskog Broda 1946 dolaze u prednost koja je na kraju prve četvrtine iznosila 20:15 u njihovu korist. Do poluvremena su je još malo povećali na 41:33 ponajviše zahvaljujući Špeharu, Kovačeviću i Matačiću koji su postigli veliku većinu koševa za momčad koju od prve četvrtine zbog isključenja nije vodio trener Igor Kovačević. Najbliže što su se juniori Broda približili bilo je u 23. minuti tricom Hrvoja Raspasovića na 43:40, međutim, ubrzo slijedi odgovor s druge strane i za dvije minute je 50:40 za Slavonski Brod 1946. Najveće vodstvo iznosilo je 67:48 košem vrlo dobrog i korisnog Matačića u 34. minuti za +19. Juniori trenera Rimca do kraja utakmice tricom Čolaka dvije minute prije kraja došli su na 7 koševa zaostatka za 70:63. Dalje od toga nisu mogli te je završilo s pobjedom juniora Slavonskog Broda 1946 s konačnih 73:65. U pobjedničkoj ekipi je Luka Špehar postigao 31, Arijan Kovačević 22, a Tomislav Matačić 14 koševa.

Kod juniora Broda u izostanku Patrika Čukića izdvojio se Požežanin Fabijan Ereiz s 19 koševa, dok je Branimir Stanković ubacio 17, a Hrvoje Raspasović 11 poena.

U gradskom derbiju juniora bilo je pregršt dobrih poteza tako da slavonskobrodska košarka ne mora brinuti za budućnost. Samo je pitanje gdje će pojedini kvalitetni igrači kada završe s juniorima nastaviti igračku karijeru ukoliko se i dalje žele baviti ovim sportom s obzirom da Grad Slavonski Brod nema seniore, ali to je već neka druga tema.

Moto karavana "Zajedno u ratu, zajedno u miru" na putu do Vukovara ponovo stala i u Slavonskom Brodu