Gradski derbi pripao MNK Brod 035

Ove sezone igra se vrlo zanimljivo prvenstvo u Drugoj HMNL – istok. Nekoliko je jakih i kvalitetnih ekipa koje žele na vrh.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 07.12.2021

Na njemu se trenutno nalazi prošlogodišnji prvoligaš Osijek, dok je iza njih uvijek neugodna Aurelia iz Vinkovaca. U gornjem dijelu tablice još su i sva 3 kluba iz Brodsko – posavske županije i to Brod, pa Nova Gradiška i prošlogodišnji prvaci Brod 035. Baš su se u ovom 9. kolu u gradskom derbiju sastali Brod 035 i njegov imenjak Brod koji ove sezone izgleda jako dobro.

Prije međusobnog gradskog derbija oba Broda imala su isti broj bodova i isti učinak od 4 pobjede, jednu neodlučenu i 2 poraza. Utakmica je epitet derbija imala samo u prvom poluvremenu jer se igralo dinamično s puno tempa, dok je u tom periodu rezultat bio 3:1 za Brod 035, a moglo je biti još zanimljivije da su u ovoj utakmici na papiru gosti MNK Brod realizirali kazneni udarac s kojim bi smanjili na 3:2. U tome nisu uspjeli te je u drugom poluvremenu momčad trenera Ivice Ćorluke zabilježila visoku pobjedu sa 7:2. Utakmicu su kod pobjedničke ekipe obilježila 2 mlada igrača Mateo Marčetić i Nikola Cindrić.

Već u 25. sekundi malonogometaši Broda 035 došli su do ranog vodstva kada je Mario Ćubel proigrao Nikolu Cindrića koji je poentirao za 1:0. Nakon tog gola igrači trenera Alena Jelčića očito se nisu oporavili, a u 2. minuti bilo je 2:0. Strijelac je ponovno bio raspoloženi Cindrić kojem je drugi pogodak na utakmici pripremio Matej Gačić. Uslijedio je mirniji period, dok je u 14. minuti Gačić ponovno bio asistent ovoga puta za drugog mladog igrača Broda 035 Matea Marčetića koji je pogodio za 3:0. Samo minutu nakon toga Brod je smanjio na 3:1 kada je Berislav Brnjić ubacio pred gol iz slobodnjaka, dok je Dalibor Jukić dobro reagirao te svladao Luku Terzića. Mogla je ekipa trenera Jelčića u 17. minuti smanjiti i na 3:2, ali je pokušaj Brnjića iz kaznenog udarca s 10 metara završio pokraj vratnice. Sve do 5 minuta prije kraja u drugom poluvremenu nije bilo golova, a onda je raspoloženi Cindrić u 35. minuti postigao svoj treći gol na utakmici nakon dodavanja Marčetića za 4:1 i tu su praktički riješene sve dvojbe oko pobjednika gradskog derbija. Uz Cindrića odličan je bio i Mateo Marčetić koji je minutu kasnije ponovno bio asistent ovoga puta za Josipa Sušića koji je strijelac za 5:1. Svoju dobru igru mladi Mateo Marčetić okrunio je u završnici utakmice kada je u 37. minuti postigao gol za 6:1 nakon što je presjekao loptu i svladao inače dobrog golmana Marija Banovića, da bi u 38. minuti i po 3. put svladao protivničkog vratara. Ovoga puta nakon proigravanja Ćubela, dok je Marčetić uz dvije asistencije upisao i 3 gola za 7:1. Na samom kraju u posljednjim sekundama Lukas Kovačević je postavio konačnih Brod 035 – Brod 7:2.

S ovom pobjedom malonogometaši Broda 035 izjednačili su se prema broju bodova koliko ima i drugoplasirana Aurelia iz Vinkovaca. Iza njih s 3 boda manje su Nova Gradiška i Brod koji će u slijedećem 10. kolu na domaćem terenu ugostiti Slatinu, dok je Brod 035 slobodan zbog neparnog broja klubova u ligi.