Gradski derbi pripao Brodu 035

Gradski derbi 18. kolu Druge HMNL – istok odigrali su domaći Brod i vodeći Brod 035.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 23.02.2021

Ove sezone malonogometaši Broda koje vodi Alen Jelčić igraju jako dobro te su imali nekoliko zapaženih rezultata. Stoga se i nalaze u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice kao i vodeći gradski suparnik Brod 035 koji je glavni favorit za 1. mjesto i odlazak prema kvalifikacijama za povratkom u prvoligaško društvo.

Gradski derbi između malonogometaša Broda koji su formalno bili domaćini i gostujućeg bivšeg prvoligaša Broda 035 opravdao je sva očekivanja, pa i više od toga. Bila je to sjajna utakmica, gotovo na prvoligaškom nivou u kojoj je pobjeda na kraju s 5:3 pripala vodećem sastavu prvenstva kojeg vodi Ivica Ćorluka. Za derbi su potrebne dvije dobre ekipe i to se dogodilo, dok su utakmicu obilježila 2 kaznena udarca i crveni karton te puno neizvjesnosti. Prava je šteta što na ovom susretu nisu mogli biti prisutni gledatelji jer se imalo što vidjeti. Pogotovo je bilo puno tempa, promjene ritma i jakih čvrstih duela pa su tako obje ekipe već do 11. minute iskoristile bonus od 5 akumuliranih prekršaja. Slično je bilo i u drugom poluvremenu u kojem su oba sastava do 33. minute iskoristila bonus. Na kraju je presudilo prvoligaško iskustvo koje imaju pojedini igrači Broda 035 za jako važnu pobjedu u gradskom derbiju protiv jednako dobrog Broda.

U prvih 10. minuta domaći Brod bio je opasniji, ali su ipak do prednosti došli na papiru gosti iz Broda 035. Vratar Željko Konrad odlično je dugačkom loptom preko cijelog terena uposlio Ruheka koji je nakon dobrog primanja uspio pospremiti loptu iza leđa Tomislava Grgića za 0:1. Do kraja prvog poluvremena momčad Ivice Ćorluke postigla je još 2 gola. Na 2:0 povećao je Mateo Marčetić kojeg je proigrao Luka Đerek, a mladi nogometaš oslobodio se svog čuvara i onda poput pravog sidruna u vaterpolu pogodio za 0:2. Dogodilo se to u 16. minuti, a samo minutu nakon toga malonogometaši Broda napravili su 6. prekršaj što je protivničkoj ekipi donijelo kazneni udarac s 10. metara. Dino Bundavica je bio precizan za 0:3, a već u 17. minuti domaći rade prekršaj za novi kazneni udarac. Sada je Bundavica gađao drugi kut, ali ga nije pogodio te se s 3:0 za Brod 035 otišlo na poluvrijeme. U nastavku za samo 4. minute Brod s 2 gola smanjuje na 3:2. Prvo je u 21. minuti odlični Mateo Škorić nakon solo akcije matirao Konrada, da bi ubrzo Bundavica napravio drugi žuti, odnosno crveni karton. Iz tog slobodnog udarca Josip Mijić je u 24. minuti smanjio na 3:2. Nakon toga je ekipa trenera Ćorluke imala 2 velika zicera za 4. pogodak, međutim, Ruheku je Grgić odlično obranio udarac, da bi nakon toga Gačić na nesebično dodavanje Ćubela iz blizine prebacio okvir gola. Te promašaje Brod nije kaznio, već je Luka Đerek u 35. minuti svojoj ekipi donio 4:2 nakon dodavanja Mateja Gačića. Nadu Brodu 2. minute prije kraja vraća Bruno Lovreković koji je iz daljine pogodio za smanjenje rezultata na 4:3, da bi u posljednjoj minuti Brod 035 potvrdio 11. pobjedu u sezoni. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Đerek upisao drugu asistenciju, a Robert Ruhek svoj drugi pogodak na utakmici za konačni uspjeh Broda 035 protiv gradskog suparnika Broda s 5:3.

Na ljestvici malonogometaši Broda 035 i dalje drže 1. mjesto s 5 bodova ispred vinkovačke Aurelije, dok je Brod nakon 6. poraza sada na 5. poziciji. U sljedećem kolu Brod 035 ovog vikenda gostuje u Županji kod posljednjeg Futsal Olimpijca, dok će Brod na Županijski derbi u Novu Gradišku.