Gosti odnijeli bod iz Broda

Rukometaši Broda su u prvoj domaćoj utakmici drugog dijela prvenstva 2. HRL - sjever odigrali 36:36 sa Garešnicom. Bila je to vrlo neizvjesna utakmica u kojoj se pobjednik nije nazirao do samog kraja.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 03.03.2013

U prvih par minuta igra se izjednačeno sve do 9. minute kada gosti rade seriju 3:0 za vodstvo od 8:5. Gostujući rukometaši prvi puta imaju prednost od 5 pogodaka razlike ( 13:8 ) u 13. minuti utakmice. Garešnica bolje igra u prvom poluvremenu i sve greške Broda kažnjava kontranapadima. Najveću prednost gosti imaju u 16. minuti kada vode 15:9. Do kraja prvog dijela Garešnica vodi uglavnom 4 do 5 razlike. Na poluvrijeme se otišlo sa 21:17 za gostujući sastav.

Pri rezultatu 18:22 brodski rukometaši prave seriju 5:0 za prednost od jednog gola razlike u 7. minuti nastavka ogleda. Domaća ekipa igra bolje u obrani što kapitaliziraju u 46. minuti kada prvi puta imaju tri gola razlike ( 30:27 ). Garešnica se brzo vraća u susret serijom 4:0 u 50. minuti i opet vodi jedan razlike. Nakon toga igra se gol za gol. U posljednjoj minuti susreta Okružnik zabija za 36:35. Gosti u idućem napadu pogađaju preko Kelečića za izjednačenje. Domaćim igračima ostalo je 20 sekundi pokušati doći do pobjede. Nažalost, spetljali su se u zadnjem napadu i nisu uspjeli pobijediti.

Najefikasniji je kod Broda bio Marko Didić s 12, a kod Garešnice Nenad Banović s 9 golova.

Brođani se nalaze na osmom mjestu s 9 skupljenih bodova. Sljedeću utakmicu igraju 9. ožujka u gostima kod prvoplasiranog Preloga.