Gabrijel Veočić brončani u Sofiji!

Brodski boksač Gabrijel Veočić, član BK Brod, osvojio je brončanu medalju u srednjoj kategoriji, na europskom prvenstvu koje je održano u Bugarskoj od 1. do 11. rujna. Gabrijelu je ovo već treća europska medalja!

Autor: Brodportal | Datum objave: 11.09.2019

U iznimnoj jakoj konkurenciji ove olimpijske discipline na trniru u bugarskoj prijestolnici Sofiji nastupilo je 339 boksaca iz 37 zemalja.

Naš Gabrijel medalju je izborio pobjedivši u prvom kolu Engleza Daniela Towarda, u drogom kolu Armenca Rafayela Hovhannisyana (koji je osvojio 5. mjesto na svjetskom prvenstvu, a u četvrtfinalu jednoglasnom odlukom sudaca pobjedio je i  Taylora Bevana iz Walesa te konačno osvojio brončanu medalju.

U polufinalu odmjerio je Gabrijel snage i s europskim i svjetskim prvakom Rusom Bizhamovim od kojeg je nepravedno izgubio odlukom sudaca s minimalnom razlikom.

Hrvatski boksacki savez i izbornik Pero Veočić iznimno su zadovoljni i ponosni na Gabrijelov rezultat koji je uspio ostvariti pod visokom temperaturom i želučanim problemima.

Sada slijede pripreme za iduću godinu, jer Gabrijel prelazi u kategoriju seniora  i pokušat će se kvalificirati na Olimpijske igre u Tokyo 2020.