Dvije pobjede vaterpolista Marsonije

U prvom kolu vaterpolskog Prvenstva Hrvatske za mlađe uzraste danas su se na Bazenima Slavonski Brod sastali VK Marsonia i VK Mursa iz Osijeka. U obje utakmice slavili su vaterpolisti Marsonije.

Autor: bportal | Datum objave: 13.11.2016

U kategoriji Mlađih kadeta (2004. godište i mlađi) Brođani su pobijedili Osječane sa 22:5 (6:2, 3:0, 6:2, 7:1). Strijelci za VK Marsonia Leon Baričević 8, Luka Tolić 3, Dino Šokić, Sven Pavić, Štefan Dankić i Luka Zeba po dva gola, Alan Aladrović, Gabrijel Čorak i Mihael Glavaš po jedan gol. Odlično je branio mladi golman Benjamin Bullesbach, a svoj doprinos visokoj pobjedi dali su i Patrik Mrkalj, Leo Ivezić, Lovro Blagić i igrač/ golman David Milutinović. Trener Zdravko Aladrović. Vaterpolisti Marsonije su od početka bili bolji od VK Murse i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Kod gostiju se primjetilo da igraju malo uplašeno, ali to je vjerovatno nedostatak više ovakvih utakmica.

U drugoj utakmici u kategoriji Kadeti (2003. godište i mlađi) pobijedili su Brođani sa istom razlikom od 17 golova, rezultatom 32:15 (8:6, 13:4, 6:1, 5:4). Svoj osobni rekord po broju golova, iako nije igrao posljednju četvrtinu, postigao je Filip Kolesarić sa 12 golova. Luka Baričević postigao je 7, Štefan Dankić 5, Nino Grabovac 3 (koji je branio u prve dvije četvrtine), Marin Bošnjak i Gabrijel Čorak po dva te Patrik Mrkalj sa jednim golom. Još su igrali Sven Pavić, Mihael Glavaš, Leo Ivezić , Dino Šokić, Jozef Lekaj i Luka Tolić. Osječani su odlično otvorili utakmicu vodeći u prvoj četvrtini 5:2 i 6:3, ali su Brođani do kraja četvrtine postigli 5 golova dok gosti iz Osijeka nisu nijedan. U drugoj četvrtini je momčad trenera Vlatka Prebega ubacila u petu brzinu i sa nevjerovatnih 13 golova u jednoj četvrtini otišli na odmor sa rezultatom 21:10. Do kraja utakmice su Brođani rutinirano priveli utakmicu kraju rotirajući sve igrače.

Slijedeću subotu u Osijeku ove će dvije momčadi ponovo odigrati uzvratne utakmice u kategorijama Mlađih kadeta i Kadeta.

Zdravko Logarušić novi izbornik nogometne reprezentacije Sudana: 'Očekujem zahtjevan, ali zanimljiv posao'

Majstori, obiđite mjesta gdje ste radili i što je potrebno da građani budu zadovoljni