Dvije medalje za Boćarski klub "Dan"

U subotu, 8. prosinca Boćarski klub "Dan" za osobe s invaliditetom Slavonski Brod sudjelovao je na natjecanju u boćanju za osobe s invaliditetom je na memorijalnom turniru "Marijan Dobrinčić" u Velikoj Gorici.

Autor: Brodportal | Datum objave: 10.12.2018

U organizaciji Boćarskog kluba osoba s invaliditetom "Marijan Dobrinčić" Velika Gorica i Hrvatskim savezom boćanja osoba s invaliditetom. Sudjelovali su igrači iz Pule, Rijeke, Zagreba, Požege i Slavonskog Broda. Klub je osvojio dvije medalje, u kategoriji BC 1 (osobe s cerebralne paralize) Darko Francišković zlatnu medalju i u istoj kategoriji Dora Bašić srebrnu medalju. U kategoriji BC 5 kategorija (ostale osobe s invaliditetom) iz kluba su sudjelovali su igrači Višnja Varoščić, Vladimir Juras, Petar Pavlović i Juro Marić koji su završili na četvrtom mjestu.

Boćarski klub „DAN“ za osobe s invaliditetom Slavonski Brod u razdoblju od 09. – 11. listopada sudjelovao je na petom kolu završnice prvenstva Hrvatske u boćanju za s invaliditetom. Domaćin natjecanja je bio Boćarski klub osoba s invaliditetom "Pulac" iz Rijeke i organizator Hrvatskim savezom boćanja osoba s invaliditetom. Sudjelovali su igrači iz Pule, Rijeke, Zagreba, Požege, Đakova, Osijeka i Slavonskog Broda. Igrači iz Slavonskog Broda u kategoriji BC 1 (osobe s cerebralne paralize) Darko Francišković osvojio je prvo mjesto, i BC 1 (osobe s cerebralne paralize) Dora Bašić osvojila je treće mjesto. Dok je u kategoriji BC 4 (osobe s distrofija mišića) s najvećom konkurencijom završila na vrlo dobrom šestom mjestu Danijela Uljatovski i mladi Borna Sečić na dvanaestom mjestu. Prvenstvo u  boćanju za osobe s invaliditetom u 2018. godini klub je završio vrlo uspješno. Ove godine u  lipnju je klub bio domaćin trećeg kola prvenstva Hrvatske na kojem je prisustvovalo 50 igrača u boćanju za osobe s invaliditetom. Slijedeće godine nas očekuju još više klupskih igrača te još bolji rezultati.

Klub je ove godine proslavio petnaest godina svoga rada i postojanja na Memorijalnom turniru „Danijel Vuić“ te se time sjetio svoga prerano preminulog člana i najboljeg igrača Danijela Vuića.