Dva međunarodna nastupa sportaša Marsonije za kraj sezone

Troje mladih sportaša Marsonije nastupilo je prošloga vikenda, u sastavu juniorske kajak-kanu reprezentacije, na Turniru olimpijskih nada u poljskom Poznanu.

Autor: Brodportal | Datum objave: 19.09.2018

Najbolji rezultat postigao je kajakaš Domagoj Babić koji se, u utrci kajaka jednosjeda na dionici od 200m, plasirao u polufinale u kojemu je osvojio 4. mjesto. Kanuist Darko Erceg plasirao se u dva polufinala, u utrkama kanua jednokleka na 200m i 1000m, u kojima je zauzeo 7. mjesto. I kajakašica Hana Ćerić izborila je polufinale u utrci kajaka jednosjeda na 500m te u njemu zauzela 9. mjesto. Čestitke sportašima koji su se sjajno predstavili na ovom, u svijetu najjačem, natjecanju za kajakaše i kanuiste mlađe od 17 godina!

Šestero sportaša Marsonije, u pratnji predsjednika i trenera Zdenka Jambrešića (ujedno natjecatelja),  istoga je vikenda nastupilo na posljednjoj regati ove sezone u domaćinstvu Kajak-kanu kluba „Adria" iz slovenskoga Ankarana. Na natjecanju je sudjelovalo devet klubova iz Mađarske, Italije, Slovenije i Hrvatske.

S ponosom ističemo imena osvajača odličja (4 zlata i 4 bronce) i rezultate ostalih natjecatelja:

• Luka Martinović – 2 zlata (C1 200m ml. juniori i K1 500m juniori)
  • Ivan Fran Arar – bronca (C1 200m ml. juniori)