Tijesan poraz brodskih košarkaša

U napetoj utakmici, ekipa iz Broda izgubila s jedan razlike.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 19.03.2013

Košarkaši Đure Đakovića doživjeli su poraz od OKK Beograda u posljednjoj domaćoj utakmici u Balkanskoj ligi Last four. Domaći košarkaši vrlo mlako kreću u susret. Puno izgubljenih lopti u napadu, gosti nemilosrdno kažnjavaju u kontranapadima. Minus od 11 poena u prvoj četvrtini, bio je nenadoknadiv do kraja utakmice. Brodski košarkaši muče se u napadu i igraju neorganizirano. Gosti iz Beograda uglavnom vode od 5 do 8 razlike sve do 37. minute kada Đurinci serijom 9:0 prvi i jedini put vode na utakmici 61:60. Košarkaši OKK Beograda mirniji su u završnici te preko linije slobodnih bacanja, dolaze do prve pobjede BIBL ligi Last four. Košarkašima Đure Đakovića ostalo je odigrati još jednu utakmicu u ovoj ligi, i to gostovanje kod makedonskog Kožuva. Već u nedjelju u 18 sati unaprijed igraju utakmicu 2. kola Lige za ostanak protiv Križevaca koje su prije samo tri dana pobijedili košem razlike.

{youtube}BQz3pLrHISg|480|360{/youtube}

---

4/4 68:69 - kraj utakmice, Đurinci se vraćaju u susret tricama Petanija. Petim košem u nizu, Brnas dovodi svoju ekipu u prvo vodstvou utakmici - 61:60 u 37. minuti. Bila je to 9:0 serija Brođana. Gosti bolje igraju u zadnje dvije minute utakmice te sa linije slobodnih bacanja dolaze do pobjede. Košarkaši trenera Plantaka pokušavaju dostići prednost OKK Beograda vanjskim šutem, ali im to ne polazi za rukom te s pola koša gube utakmicu. Najefikasniji kod domaćina bio je Brnas s 25 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Knežević i Marinković s 16 koševa.

3/4 47:53 - Košarkaši Đure Đakovića loše kreću u nastavak susreta. Probleme domaćinima stvara centarska linija Jeftić-Marinković koja je postigla 13 od 17 poena za OKK Beograd u trećoj četvrtini.

2/4 31:36 - Brođani dižu nivo igre u drugoj četvrtini. U igri ih drže Batina i Brnas koji su postigli svaki po 13 koševa. Kod OKK Beograda najraspoloženiji je u prvom dijelu bio Knežević s 10 postignutih poena. Najslabija posjećenost ove sezone - oko 100 posjetitelja u dvorani Vijuš.

1/4 Izrazito loša prva četvrtina za Đurince. Rezultat je 11:22. Prvi koš domaći postižu u 4. minuti preko Batine. Obilovalo je tehničkim pogreškama brodskog sastava. U listu strijelaca domaćih upisala se samo dvojica igrača. Brnas s 7 i Batina s 4 koša.