Đuro Đaković teško do pobjede nad Križevcima

Košarkaši Đure Đakovića teškom mukom su došli do desete pobjede u posljednjem 18. kolu regularnog dijela A1 lige.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 16.03.2013

Poljuljani porazom od Alkara i gubitkom svih šansi za ulazak u Ligu za prvaka, brodski košarkaši teško su nalazili motiva za pobjedu u ovom susretu.

No, uz malo sportske sreće, ostvarili su trijumf od 73:72 nad Križevcima koji je značajan jer se prenosi u Ligu za ostanak.

Gosti puno odlučnije ulaze u susret i koriste neorganiziranost Đurinaca u napadu. Nakon vodstva Brođana od 6:3, Križevčani rade seriju 7:0 u 5. minuti za prednost od 10:6.

Prva četvrtina završava zasluženim vodstvom gostiju od 22:14.

Istim tempom nastavilo se i u drugoj četvrtini. Igrači Križevaca ostvaruju najveću prednost na utakmici od 12 koševa ( 33:21 ) u 15. minuti susreta.

Kapetan Križevaca, Marin Zrnić, bio je nezaustavljiv za brodsku centarsku liniju. Postigao je 12 poena u prvom poluvremenu. U svlačionice se otišlo rezultatom 37:32 za Križevce.

Igrači Đure Đakovića krenuli su bolje u drugo poluvrijeme. S dvije vezane trice Petanija i košem Batine rade seriju od 11:0 za 45:39 u 24. minuti susreta. Do kraja trećeg dijela igre, rezultat se kretao od 3 do 5 razlike za brodske košarkaše. U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 54:51 za Đurince.

Ekipe su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima tijekom četvrte četvrtine. Domaće su u igri držali Petani s vanjskim šutem i Šarlija preko slobodnih bacanja, dok je goste predvodio Svoboda koji je zabio posljednjih 9 poena za svoj tim. Pri rezultatu 71:70 za Đurince, Svoboda polaže za plus jedan za Križevce. U idućem napadu Petani šutem sa distance pogađa za 73:72. Gosti imaju 11 sekundi za posljednji napad, ali su se spetljali i tako doživjeli nes(p)retan poraz u ovom dvoboju.

Najefikasniji kod domaćih bili su Teo Petani sa 20 i Toni Brnas sa 18 koševa. Kod gostujućih košarkaša valja istaknuti Marina Zrnića sa 17 i Ivana Svobodu sa 16 koševa.

Košarkaši Đure Đakovića su unatoč slabijoj igri ( samo 13 ubačaja za 2 poena i 11 promašenih slobodnih bacanja ) ostvarili vrlo važnu pobjedu s kojom imaju omjer od 8 pobjeda i 2 poraza pred početak Lige za ostanak.

Sljedeću utakmicu brodski košarkaši imaju u utorak u 18 sati kada u sklopu trećeg kola BIBL lige Last four igraju na Vijušu sa OKK Beogradom.