Domaći poraz sa 4:2 Broda 035 od Futsal Dinama

U 15. kolu Prve HMNL Brod 035 na domaćem je terenu ugostio vodeći Futsal Dinamo iz Zagreba.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 08.03.2018

Nedavno su Brođani na domaćem terenu s vrha skinuli vodeći Split Tommy pobijedivši ga s 5:4. Na taj način su na 1. mjesto stavili Futsal Dinamo koji u nastavku sezone nije uvjerljiv. Naime, Zagrepčani su u 1. kolu sa 6:2 poraženi u Splitu, dok su minimalne pobjede teško izborili na svom terenu protiv Nacionala i u Šibeniku u prošlom kolu nad Crnicom.

Nakon domaće pobjede nad Split Tommyijem malonogometaši Broda 035 nisu protiv Futsal Dinama iz zagreba uspjeli napraviti još jednu senzaciju. Gosti su pred prepunom dvoranom Brod u koju se natiskalo 1.500 gledatelja slavili sa 4:2, premda je sve dobro počelo za domaće. Naime, ekipa trenera Ćorluke imala je vodstvo od 1:0, ali onda ponovno primila naivne golove koji su ih koštali poraza. Nisu Brođani niti zadovoljni sa suđenjem budući smatraju da su oštećeni za 2 nedosuđena šesterca. Prvi put nakon nasrtaja vratara Škorića na Mirkoviću, a drugi puta nakon igranja rukom igrača Futsal Dinama pred svojim golom.

Futsal Dinamo imao je svih 40. minuta sjajnu podršku svojih navijača te su trener Mićo Martić i njegovi momci u Sportsku dvoranu Brod došli s puno opreza kako ne bi doživjeli sudbinu Split Tommyija.

Za Brod 035 nije moglo bolje početi kad je u 10. minuti neumorni Bundavica presjekao dodavanje Matoševiću i onda vrlo precizno i snažno pogodio kut pokraj nemoćnog Škorića za 1:0. U 17. minuti je domaće spasila vratnica nakon udarca opasnog Grbeše te je to bio uvod za poravnanje. Upravo je grbeša minutu prije poluvremena uposlio Penavu, a ovaj je precizan za 1:1 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku su Zagrepčani u 2 minute postigli 2 gola i tako se približili za njih važnoj pobjedi. Prgomet je u 24. minuti proigrao Grbešu koji je pogodio za 2:1 pokraj pokrivenog Milanovića koji nije stigao dobro reagirati. To je bio šok za Brođane koji su u 26. minuti primili i treći pogodak kada je ponovno Grbeša dao za Kanjuha čija lopta nije ušla u mrežu. Međutim, nesigurni suci Horvatek iz Našica i Hrženjak iz Mikleuša procjenili su da je lopta prešla gol crtu te su priznali gol za vodstvo Futsal Dinama od 3:1. Sve je u 32. minuti riješio najbolji igrač utakmice Kristijan Grbeša koji je uzeo loptu Milanoviću koji se poskliznuo i onda nije imao težak zadatak ubaciti loptu u praznu mrežu za 4:1. Pred kraj u 37. minuti Milanović se djelomično iskupio budući je s preciznim udarcem iz daljine svladao kolegu Škorića za konačnih Brod 035 – Futsal Dinamo 2:4.

Tako je Futsal Dinamo s 13. pobjedom iz 15. utakmica zadržao 1. mjesto na ljestvici s 2 boda više ispred Split Tommyija. S druge strane Brod 035 i dalje ima 4 boda prednosti u odnosu na pretposljednju Uspinjaču, dok ekipu trenera Ćorluke sada očekuju 2 teška uzastopna gostovanja. Prvo ove subote u Šibeniku kod Crnice, a nakon toga i u Vrgorcu.