Dobar otpor rukometaša Broda protiv Umaga

U svojoj prvoj službenoj utakmici ove godine rukometaši Broda u osmini finala Kupa Hrvatske na domaćem su terenu ugostili člana Premijer lige Umag.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.02.2017

Odlična posjeta i više od 500 gledatelja došlo je vidjeti petoplasiranu momčad najkvalitetnije rukometne lige u Hrvatskoj. Umažani su ozbiljno shvatili Brođane te ih nisu podcijenili. Stoga su na kraju zabilježili očekivanu pobjedu s 29:22, ali treba reći da su domaći pružili sasvim dobar otpor.

Bila je to lijepa rukometna predstava u ambijentu kakav se rijetko viđa u Sportskoj dvorani Brod. Čak su i domaći igrači bili iznenađeni s dobrom posjetom gledatelja koji s ovog dvoboja nisu otišli razočarani. Naime, vidjeli su vrlo kvalitetnu ekipu Umaga koju vodi nekada sjajni igrač, a danas trener Solinjanin Boris Lisica. U njihovim redovima je Mateo Lukačec iz Ivanić grada koji je prošle sezone bio u Zagrebu, a tu je i Valentino Ravnić koji je kod bivšeg izbornika Željka Babića bio na širem popisu uoči odlaska u Francusku na Svjetsko prvenstvo. Prema tome, od takve ekipe koja je 2 ranga iznad rukometaša Broda izgubiti s 29:22 te se predstaviti u dobrom izdanju je sasvim dobar rezultat.

Domaću su bili previše impresionirani snagom i veličinom protivnika s druge strane tako da su loše ušli u utakmicu. Nakon prvih 14. minuta Umag je imao vodstvo od 7:1 te su gosti od početka dali do znanja da su rukometaše Broda shvatili maksimalno ozbiljno. Jako teško su igrači trenera Saše Sertića prolazili pogotovo s krila, dok je teško bilo zabiti s vanjskih pozicija. Još je golman Umaga Dino Slavić u prvom poluvremenu imao 12 obrana, a gosti su veliki broj golova postigli iz kontri nakon njegovih obrana. Do poluvremena su Brođani zadržali razliku od -6 golova za 14:8 što je za njih kada se sve pogleda u prvom dijelu bilo vrlo prihvatljivo. U nastavku su Umažani sigurnom igrom držali prednost koju su povećali i na najvećih 12 golova u 48. minuti za 26:14. Do kraja su domaći uspjeli smanjiti na konačnih 29:22. Kod rukometaša Umaga je spomenuti Valentino Ravnić postigao 7, Tomislav Severec 5, a Vlado Matanović i Mateo Lukačec po 4 gola.

U sastavu rukometaša Broda prvo ime bio je ponovno odlični Ivan Janjić s 9 golova, dok su po 3 puta suparničku mrežu pogodili: Filip Šutalo, Ivan Rašić i Emil Okružnik. Izdvojimo i da je domaći golman Goran Bubalo imao lijepih 12 obrana te je dao svoj obol kako bi njegova ekipa Umagu pružila sasvim dobar otpor.

Za rukometaše Broda ovo je bila jaka provjera uoči početka nastavka prvenstva u Drugoj ligi – istok koji kreće 18 veljače s teškim gostovanjem u Borovu. Prije toga Brođani će ovog vikenda u Starom Petrovom Selu protiv domaće Slavije odigrati posljednju provjeru uoči Borova.

Policija: mi smo uvijek uz vas, čuvamo vas, a tako vi čuvajte nas!