Deseta uzastopna pobjeda Marsonije

U odgođenoj utakmici iz 3. kola Treće lige - istok nogometaši Marsonije na domaćem su terenu s 2:1 bilo bolji od Vukovara 1991.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.10.2020

Gosti iz Grada heroja opravdali su da njihova 6. pozicija na prvenstvenoj ljestvici nije slučajna te su se predstavili u dobrom izdanju. Bijelo – crni su na vrijeme postigli golove koji su im donijeli sigurnost za nastavak i kasniju pobjedu s kojom su se još više odvojili od ostalih na vrhu ljestvice.

S pobjedom od 2:1 nad Vukovarom 1991 nogometaši Marsonije produžili su svoj niz na 11 utakmica bez poraza te imaju 10 uzastopnih pobjeda. S ovim uspjehom Brođani su ujedno prekinuli pozitivan niz Vukovaraca koji su u posljednjih 5 utakmica imali 4 pobjede i bod osvojen na gostovanju u Požegi. Za Bijelo – crne su najvažnija nova 3 boda za sigurnu vodeću poziciju na ljestvici te nastava uspješnog niza.

Gosti s istoka Hrvatske predstavili su se u jako dobrom izdanju pogotovo u drugom poluvremenu kada su smanjili na 2:1 i kada je u igru ušao Ivan Plum koji je unio puno živosti u igri Vukovaraca. U gostujućem sastavu nisu bila oba Kolumbijca Robin Gonzalez i Lugo Paz te ponajbolji igrač i strijelac Josip Barišić.

Već u 3. minuti Marsonia je došla do vodstva. Mario Bačić je dobro prošao po desnoj strani, ubacio pred gol, a tamo je Mislav Dogan igrao rukom što je za suca Darija Bela iz Osijeka bilo dovoljno za kazneni udarac. Do sada je Matej Sivrić bio siguran izvođač s bijele točke što je potvrdio i sada s 3. golom u sezoni premda je Ivan Marijanović otišao u pravu  stranu, ali nije uspio obraniti. Tako su Brođani rano došli do vodstva od 1:0 koje im je dalo sigurnost u igri, dok su na drugoj strani uzvratili Vukovarci preko neugodnog Tustonjića u 11. minuti koji je šutirao preko gola. Pokušao je i Bačić za domaće u 18. minuti nakon kornera Sivrića, ali nije bilo veće opasnosti za Marijanovića na golu Vukovara. Njegovog kolegu na vratima Marsonije Memovića pokušao je u 20. minuti ugroziti Džalto, ali je šutirao po sredini okvira gola. U završnici prvog poluvremena ekipa trenera Braslava Ostojića postigla je i drugi pogodak. Matošević je dao sjajnu loptu za Mirzu Jašarevića kojem prvi pokušaj brani Marijanović, lopta se odbija, dok iz drugog pokušaja sada Jašarević nema težak zadatak za 2:0. Drugo poluvrijeme bilo je bolje i sadržajnije, dok su gosti iz Vukovara zaprijetili preko Dogana i Tadića, ali njihovi udarci nisu donijeli promjenu rezultata. Zato su bili uvod u pogodak gostiju koji su prema prikazanoj igri zaslužili smanjiti na 2:1. Učinio je to u 56. minuti Argentinac s talijanskom putovnicom Luis Alejandro Villiani kojeg je pred golom lijepo uposlio Marko Ljaljić. Vrlo brzo u 62. minuti Jašarević se našao u prigodi za 3:1 nakon akcije koju su mu pripremili Živić i Bungić, međutim, domaća desetka iz Zvornika šutira preko gola. Do nove velike prigode Marsonia je došla u 72. minuti nakon ispucavanja Memovića, lopta je došla do Bačića koji odmah proigrava Bungića, on izbacuje Bačića koji ide sam prema Marijanoviću i kad ga je svladao ispriječila se vratnica. Do kraja utakmice bilježimo još 2 neprecizna pokušaja Bundavice te po 1 Bungića i Begića, dok je za Vukovar pokušao vrlo dobri Plum te je ostalo Marsonia – Vukovar 2:1.

Nakon ove pobjede Marsonia je na ljestvici 8 bodova pobjegla najbližim pratiteljima Čepinu i Đakovo Croatiji s kojom se u derbiju 13. kola ove subote Bijelo – crni sastaju na gostovanju.

Oprez u sezoni grijanja: neispravni dimnjaci i instalacije znaju prouzročiti materijalne štete i fatalne ishode