Deseta ovosezonska pobjeda malonogometaša Broda 035

U 17. kolu Druge HMNL – istok vodeći Brod 035 na domaćem je terenu ugostio Jakšić.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.02.2021

U nastavku sezone momčad trenera Ivice Ćorluke je bez poraza te su sastav iz Jakšića dočekali s 3 pobjede i jednom neodlučenom i to u Novoj Gradiški. U prvom dijelu sezone Brođani su slavili u Požeštini protiv Jakšića sa 6:1, dok su i u ovom susretu bili veliki favoriti za pobjedu.

Ulogu favorita protiv Jakšića malonogometaši Broda 035 su i opravdali te su upisali 10. pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu s 5:2. Kao i prije 2 tjedna protiv Našica u prvom poluvremenu Brođani nisu bili previše raspoloženi te su imali vodstvo od tek 1:0. U nastavku su se raspucali jedni i drugi pogotovo za domaće Robert Ruhek, dok je Brod 035 došao do rutinske i očekivane pobjede. Umjesto prvog trenera Ivice Ćorluke koji je izolaciji momčad je s klupe vodio kapetan Mario Petrović.

U prvih 20 minuta čiste igre nije bilo previše prigoda. Domaći su ti koji su više pokušavali i to preko: Bundavice, Đurkovića i Gačića koji su se našli u izglednim situacijama za postizanje pogotka. Za goste iz Jakšića 2 puta Tomislavu Kovačeviću zaprijetio je Domagoj Kovačević, dok je Brod 035 u 14. minuti došao do vodstva. Nakon dodavanja Marka Družića pred golom je Robert Ruhek nekako uspio ugurati loptu u mrežu koja je završila iza leđa golmana Matka Kovačevića za 1:0. U nastavku je počelo s gredom kojom je snažno uzdrmao Bundavica, da bi u 24. minuti domaći udvostručili svoju prednost. Đerek je uputio snažan ubačaj ili udarac pred gol, Ruhek je postavio nogu od koje se lopta odbila u mrežu za 2:0. Na tome Ruhek nije stao već je u 29. minuti postigao svoj treći pogodak na utakmici nakon što mu je loptu spustio Mario Ćubel za sigurnih 3:0. Ubrzo Jakšić igra s igračem – golmanom i to im se isplatilo budući je u 30. minuti Lukas Begić uposlio Matka Kovačevića koji je na domaćem golu svladao svog prezimenjaka Tomislava za smanjenje rezultata na 3:1. Da se gosti ne bi previše ponadali pobrinuo se Dinom Bundavica koji je samo minuti nakon toga postigao svoj 21. gol u sezoni nakon što je svoju drugu asistenciju na utakmici upisao Luka Đerek. U istoj minuti Jakšiću nadu vraća Marko Grbeš kojem se lopta odbila od  Bundavice, a on je taj neočekivani poklon iskoristio za 4:2. U samoj završnici je u 38. minuti Ruhek postigao svoj 4. gol na utakmici za ukupno 13. u sezoni, a dodavač je po treći put bio Đerek za konačnih Brod 035 – Jakšić 5:2.

Na ljestvici malonogometaši Broda 035 i dalje drže vodeću poziciju s 5 bodova više ispred drugoplasirane Futsal Aurelije iz Vinkovaca koja ima utakmicu više. U sljedećem 18. kolu ovog ponedjeljka, 22. veljače od 20,45 u dvorani Brod igra se gradski derbi između četvrtoplasiranog Broda i vodećeg Broda 035.