Derbi u Sikirevcima završio u korist vodećeg Tomislava iz Donjih Andrijevaca

Ovog vikenda nastavljeno je prvenstvo u Prvoj Županijskoj nogometnoj ligi s odigravanjem utakmica 14. kola.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.03.2019

Derbi se igrao u Sikirevcima u kojima je vodeći Tomislav iz Donjih Andrijevaca slavio pobjedu s 1:0. Mladost u Sibinju nije uspjela svladati sastav iz Nove Kapele, dok je do minimalne pobjede došao Omladinac u Starom Topolju nad Amaterom te Svačić u Starom Slatiniku protiv Zadrugara iz Oprisavaca. Minimalno je pobjedu upisao i Omladinac koji je u Vrbovi pobijedio sastav iz Donje Vrbe. Pobjednika nije bilo u susretu između Batrine i Slavonca iz Bukovlja, dok je Omladinac u Gornjoj Vrbi očekivano s 3:0 nadigrao ove zime osjetno pojačanu Budućnost iz Rešetara.

Lijepo i za ovo doba godine jako toplo vrijeme stvorilo je preduvjete za dobru utakmicu u Gonjoj Vrbi. Nekoliko stotina ljubitelja nogometa vidjelo je puno bolju utakmicu u drugih 45. minuta u kojima je domaćin postigao sva 3 gola za čistu pobjedu s 3:0 nad ekipom iz Rešetara. Bila je ovo prva pobjeda novog trenera domaćeg Omladinca Ivana Pavkovića koji u ovoj utakmici nije mogao računati samo na Dejana Spasojevića. S druge strane gosti iz Rešetara ove zime doveli su 4 pojačanja od kojih zbog žutih kartona nije igrao samo Mario Ravlić, dok su kod Budućnosti još izostali Matej Ljubić i Marko Jakić. U prvom poluvremenu bilo je malo prigoda. Izdvojimo 14. minutu u kojoj je za goste gol domaćih pokušao ugroziti Cavalić, ali je Soltoković bio na mjestu. Nakon toga Misir šutirao iznad gola, dok je u završnici prvog poluvremena i Rašić zaprijetio Crljenkoviću koji je njegov udarac odbio u korner. Kod Omladinca je za sve prekide zadužen Misir te je nakon njegovog ubačaja pred golom Glavaš šutirao preko gola. Domaći sastav iz Gornje Vrbe sve je riješio u razmaku od samo 10. minuta kada je postigao sva 3 gola. Prvo je na ubačaj Misira iz kornera novi kapetan Omladinca Akšamović u 60. minuti pogodio za 1:0, da bi nakon toga mladi Rašić propustio dobru prigodu za 2:0. Zato se Ivan Rašić iskupio u 67. minuti kada je ukrao loptu Dautoviću i lijepo pred golom proigrao Josipa Ravlića, a igrač poput njega ovakve prigode rješava za 2.0. Samo 3. minute nakon toga najmlađi Ravlić postigao je svoj drugi pogodak za konačnih 3:0 nakon što je dobio loptu od Martića te je još jednom bio precizan.

Tako je Omladinac došao do svoje 7. pobjede u sezoni za plasman na 3. mjesto s bodom iza drugoplasirane Mladosti iz Sibinja. U slijedećem kolu Budućnost će u Rešetarima ugostiti Mladost iz Sibinja, dok će Omladinac iz Gornje Vrbe na gostovanje u Oprisavce kod Zadrugara.