Derbi u Sibinju pripao Slavoncu iz Bukovlja

Derbi utakmica pretposljednjeg 12. kola u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega odigrala se u Sibinju između domaće Mladosti i vodećeg Slavonca iz Bukovlja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.11.2019

Bila je to utakmica klubova koji su prije međusobnog susreta imali najmanje poraza u ligi, dok su jedna i druga obrana do sada primile najmanje golova. Osim toga bio je to i sudar nekadašnjih suigrača iz Marsonije, a danas trenera Dinka Rosandića i Marija Petrovića.

Na kraju je utakmica između sibinjske Mladosti i vodećeg Slavonca iz Bukovlja završila s pobjedom gostiju 1:0. Bio je to prvi poraz ekipe trenera Dinka Rosandića u Sibinju u ovogodišnjem prvenstvu. S druge strane sastav iz Bukovlja upisao je već 5. gostujuću, a ukupno 8. pobjedu ove jeseni za ostanak na vrhu ljestvice. Sami derbi zadovoljio je prisutne gledatelje koji su po hladnom i kišovitom vremenu imali što vidjeti. Utakmica je imala svoj ritam, agresiju te se igralo dobro u polju. Nedostajali su samo golovi kao začin svemu i onda su gosti u završnici došli do pobjede premda domaći nisu realizirali 2 kaznena udarca.

U prvom poluvremenu domaćin je imao veliku prigodu i to preko raspoloženog Josipa Mijića kojeg je uposlio vrlo dobri Antonio Milić, ali je Željko Konrad refleksno reagirao i spasio vodstvo Sibinjaca. Za goste su pokušavali: Petrović, Gačić i Padrić, ali svi ti udarci završili su u naručju Barukčića. Drugo poluvrijeme ponudilo je daleko više uzbuđenja. Već u 47. minuti Josip Mijić je u dvoboju s Matejom Brkićem izborio kazneni udarac. Domaći izvođač Miroslav Stefanović nije bio uspješan budući mu je sjajni Konrad obranio udarac te se tako prometnuo u junaka gostiju iz Bukovlja. Imao je Mijić još jednu prigodu u 56. minuti, ali je Konrad ponovno siguran i čuva svoj gol. Na drugoj strani za Slavonac prijeti prodorni Sremac, ali je njegov pokušaj u 78. minuti otišao malo pokraj vratnice. To kao da je bila najava gostujućeg vodstva koje se dogodilo 4. minute kasnije. Igrala se 82. minuta kada je Matej Gačić sa svoje polovice poslao odličnu loptu za Josipa Padrića, a kapetan Slavonca šalje loptu ispod Barukčića u mrežu za 0:1. Tako su gosti kaznili sve promašaje domaćih pa i neiskorišteni kazneni udarac, dok je u 85. minuti Mijić izborio i drugu najstrožu kaznu. Ovoga puta u kontaktu s njim bio je iskusni Mario Petrović, a sudac Alen Dobraš po drugi puta pokazao je na bijelu točku. Izvođač je sada bio Ilija Vrbanić koji je loptu poslao preko gola te su sva 3 boda otišla za Bukovlje.

Bez obzira na drugi poraz u ovoj sezoni sibinjska Mladost i dalje je ostala na 3. mjestu na ljestvici, dok za vodećim Slavoncem iz Bukovlja sada zaostaje 5 bodova. U slijedećem kolu Sibinjci će na gostovanje kod posljednjeplasiranih Sikirevaca, dok će Slavonac u subotu u Bukovlju u posljednjem kolu protiv Kuzmice tražiti pobjedu za naslov jesenskog prvaka.

Potpisan ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt "Inovacijski inkubator - InnoBROD"

dm donirao opremu vrijednu 130 tisuća kuna Općoj bolnici „Dr. Josip Benčević“ Slavonski Brod

Policajac educirao učenike u programu “Školski medni dan i promocija hrvatskih pčelinjaka“