Dar i dalje vodeći u Brodskoj amaterskoj vaterpolo ligi

Proteklog vikenda je odigrano 7. kolo brodske amaterske vaterpolo lige BAVL-a. Bile su to utakmice koje su mnogo značile za momčadi koje tražile priključak borbi za vrh, ali i odmak od dna tablice.

Autor: Brodportal | Datum objave: 18.12.2019

Posebice se to odnosi na utakmicu između Brodskih Homera i Sport Bara. Pospani i jedni i drugi, Sport Bar bez Špiranovića, a Homeri kompletni. Doduše, prvi branič Homera,"Sorry" Valenčak je zaspao jer ga je valjda svježi zrak u Vinogorju uspavao pa je stigao na 2. poluvrijeme. Prvo poluvrijeme za zaborav,0:0 do pred sam kraj kada "baristi" postižu pogodak za 1:0. Kada su Homeri vidjeli da takvom igrom neće ući u borbu za vrh, proigrali su Davor "Brand" Kuzmić prema naprijed, a Neno Ninković i Zoran Krznarić u obrani i to u posljednjoj četvrtini kada od 2:2 odlaze na 6:2 i tu lome utakmicu.Kod "barista" Stjepan Duspara s 2 gola i Antun Tominović s 8 obrana bolji od ostalih,a Kuzmić s 3, Šimleša, Jošić i braća Karešin s 1 pogotkom vode Homere do pobjede 7:3.

Vodeći sastav lige KK Dar je sad lovina i svi ga žele skinuti sa vrha. Momčad Dara je protiv X Teama utakmicu otvorio s 3:0, ali već par napada kasnije uporne "iksice" dolaze na 4:4 krajem treće četvrtine .Tada na scenu stupa sve bolji Davor Lulić koji preuzima konce igre i kako pogocima tako i asistencijama vodi Dar u sigurne vode. Do njega,bolje rečeno iza njega, pouzdani Josip Vuković drži konce obrane. On mijenja pelene kod kuće,on mijenja postav u svatovima, ali se njega ne mijenja kad se odlučuje utakmica. Iako su bili "zreli" za drugi poraz u sezoni, odličnom igrom u zadnjoj četvrtini te sigurnom realizacijom stigli do možda prevelike pobjede 8:4 s obzirom na prikazano. Kod Dara Grgurić 3, Lulić i Blaževac 2 te Herceg 1 pogodak, a kod X Teama Ivanagić, Marušić, Grabar i K. Blažević po jedan pogodak.

Zadnju utakmicu su odigrali VK Budainka i Hebrang. Momčad Budainke ulazi odlučno u utakmicu, ne dozvolivši suparnicima da se razmašu.Već do poluvremena vode 3:1,a na kraju treće četvrtine i velikih 6:2. Zatvorivši Ratkovića, Gačića i Galića i odsustvom Jire, put u pobjedu za momčad Krešimira Gajgera je bio osiguran. Snažnom obranom i još boljim isplivavanjem u kontranapade rezultat ne prikazuje stvarni odnos snaga, tako da je pobjeda morala biti još uvjerljivija. Davor Zovko, Slaven Berezevski i Marko Krijan su opet igrački odskakali kod Budainke tako da će im najvjerojatnije biti zabranjen ulaz na bazen zbog stalnog maltretiranja i tlačenja kako protivničkog napada tako i njihove obrane. Kod poraženih Hebrang boysa Ratković 2, Gačić i Daidžić po jedan pogodak. Kod Budainke Krijan 4, Berezovski 2 i Crnković 1 pogodak uz Zovka standardno dobri, Gajger i Ćerić standardno loši, T. Junačko odličan, D. Junačko osim kod jednog gola dobar za sigurnu pobjedu 7:4.

Potez kola su izveli igrači Hebranga koji su napokon "odriješili kesu" i kupili kapice tako da ne moraju iste "žicati" svako kolo,a i lijepo im stoji žuta boja.

Listu strijelaca predvode Krijan (Budainka) i Blaževac (Dar) sa 17 pogodaka.

Na tablici vodi KK Dar s 12 ispred VK Budainke s 10 bodova.

Već sad možemo najaviti veliki derbi između Homera i Dara u slijedećem kolu.Priča se o rastakanju Homera u najmanje limenke, o pjeskarenju Dara, stimulacijama i opkladama. Bit će zanimljivo u nadolazećoj nedjelji.