Bundavica s 3 gola torpedirao vodeću momčad prvenstva

Glavna tema u sportskim krugovima pogotovo onima koji prate futsal je senzacionalna pobjeda s 5:4 malonogometaša Broda 035 nad vodećim Split Tommyijem kojeg svi ove sezone vide kao novog prvaka Hrvatske. Pogotovo je više od 600 gledatelja oduševljeno načinom na koji su Brođani došli do sva 3 boda protiv mega momčadi kakva je Split Tommy.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 24.02.2018

Prošle sezone malonogometaši Broda 035 dobili su Split Tommy u gostima i u novom prvenstvu na domaćem terenu aktualne prvake zagrebački Nacional. Međutim, te pobjede su drage i jako vrijedne, ali ova protiv Splićana s 5:4 ima posebnu važnost. Pogotovo što je izborena bez pomoći 3 Osječanina: Čavara, Barišića i Erora, dok nije bilo niti Gudelja i Čubela. Uza sve to gosti su imali vodstvo od 3:0 i 4:1, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu koju su svi očekivali. Međutim, trener Ćorluka uvjerio je svoje igrače da se može dobiti Split Tommy te su njegovi momci pokazali veliku borbenost i karakter.

U razmaku od 8. pa do 12. minute, dakle u samo 4 minute Split Tommy je s 3 gola imao vodstvo od 3:0 golovima svog bivšeg igrača Oriovčanina Antonija Sekulića, Alena Marića i Luke Perića. Mnogi su mislili da će Brođani od vodeće ekipe prvenstva doživjeti pravi potop i težak poraz. Međutim, tračak nade u 20. minuti vratio je Igor Mirković koji je nekoliko sekundi prije odlaska na odmor nakon dodavanja Darka Milanovića smanjio na 3:1. Domaći su u nastavku htjeli do potpunog preokreta, a onda je već u 2. minuti Tihomir Novak podigao prednost Splićana na 4:1. Tu se Brođani nisu predali, već je u 26. minuti Matej Gačić uposlio Almedina Bundavicu koji smanjuje na 4:2. Taj gol je podigao gledatelje i domaće koji su krenuli prema gostujućem golu, a onda je Grcić u 32. minuti neoprezno pred svojim golom igrao rukom. Sudac Pavličić iz Kutine pokazao je na kazneni udarac sa 6 metara. Precizan je bio Bundavica pogodivši za 4:3 u korist Split Tommyija, ali sada su se Brođani potpuno vratili u utakmicu. Nošeni sjajnom atmosferom u dvorani igrači trenera Ćorluke u 37. minuti dolaze do poravnanja kada je Gačić upisao svoju drugu asistenciju, a Robert Ruhek je iz teške pozicije svladao Jukića za 4:4 i veliko slavlje domaćih koji su trebali izdržati još 3. minute kako bi sačuvali veliki bod. Gostima je taj bod neuspjeh i oni žele sva 3 te premda je Brod 035 iskoristio bonus i nisu smjeli napraviti prekršaj Splićani igraju bez vratara. Kada je do kraja utakmice ostalo 8. sekundi Bundavica krade loptu Novaku te sa svoje polovice pogađa prazan gol na drugoj strani za nevjerojatnu i senzacionalnu pobjedu Brođana od 5:4. Tako je Bundavica s 3 gola srušio veliki Split Tommy te je iz 13. kola do sada postigao 13 golova.

Bila je ovo 5. pobjeda malonogometaša Broda 035 koja će im puno značiti u nastavku sezone, dok su Splićani doživjeli drugi poraz. U slijedećem kolu Brođani idu na gostovanje kod aktualnog prvaka Nacionala.