Budainka pobjednik 3. Divlju lige Klepetan 2016.

Početkom rujna Vaterpolski klub Marsonia održava svoje sada već tradicionalo natjecanje 3. Divlju ligu „Klepetan „2016“ koja se kroz 2 dana igrala na vanjskim Gradskim bazenima.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.09.2016

Ove godine se za nastup prijavilo rekordnih 14 ekipa u kojima su uglavnom bili rekreativci, dok je svaka momčad mogla imati najmanje 2 registrirana igrača iz Marsonije. Na kraju je do svog drugog naslova došla Budainka koja je u tako postala najuspješnija momčad u dosadašnja 3 izdanja Divlje lige.Prvi dio natjecanja igrao se u skupinama te su se utakmice sve do završnice igrale 2 poluvremena po 5 minuta, dok je polufinale i finale bilo u 4 četvrtine po 4 minute.

Svih 14 ekipa u kojima je bilo točno 170 sudionika bile su u prvom dijelu natjecanja podijeljene u 4 skupine. Prve dvije najbolje iz skupina išle su u četvrt-finale i kasnije u polufinale. U prvom polufinalu je Ustanova za gopodarenjem sportskih objekata Sport bar s 5:1 nadigrala Brodske Homere, dok je daleko neizvjesnija bila druga polufinalna utakmica. Naime, dvoboj prvog pobjednika turnira Budainke koja je prošle godine poražena u finalu od Barakuda i Slavonija Busa završio je 5:5. Na kraju je u petercima Budainka s 9:8 bila uspješnija te se plasirala u finale. U dvoboju za 1. mjesto Budainka je sa 6:3 svladala Ustanovu za gospodarenjem sportskih objekata Sport bar, a vrijedi izdvojiti Marija Radulića koji je postigao 3 gola, dok su se do njega u strijelce još upisali: David Jarić, Dalibor Ivković i Krešimir Gajger.

Osim u polufinalu, Budainka je imala problema i u skupini u kojoj je s 3:2 poražena od Brodskih Homera, da bi protiv Torpeda odigrala 3:3. Tako se na neki način Budainka provukla te je prošla grupu da bi kasnije otišla do naslova pobjednika. U finalu je Ustanova za gospodarenjem sportskih objekata Sport bar u početku golovima Kristijana Šimića i Filipa Tomića poravnavala rezultat da bi nakon toga Budainka otišla na 5:2 što protivnici više nisu mogli stići, već je za njih Antun Novaković samo ublažio poraz na konačnih 6:3.

U susretu za 3. mjesto Slavonija Bus je s 9:3 nadigrala Brodske Homere za koje igraju igrači koji su se tek nedavno kroz rekreaciju počeli baviti vaterpolom. Malo je nedostajalo da Slavonija Bus igra u finalu te su svoju kvalitetu potvrdili u susretu za 3.mjesto u kojem je Gabrijel Grubišić postigao 3 gola, dok su po 2 dali Danijel Pavlović i Marko Pejić, a po jednom su se među strijelce upisali Robert Čižmek i Edi Bračun. Za Brodske Homere su golove postigli Krešimir Polak, Saša Jošić i Ivan Kristijan.

Tako su kroz 2 dana odigrane 24 utakmice, dok je od golmana najviše pokazao Krunoslav Mirosavljević iz Brodskih Homera. Za najboljeg strijelca sa 16 golova proglašen je Mario Radulić iz pobjedničke Budainke.

Kanuistica Vanesa Tot brončana na Europskom juniorskom prvenstvu!