Brodski rukometaši upisali novu pobjedu

Rukometaši Broda upisali su ove subote veoma vrijednu domaću pobjedu protiv RK „Slatine“ s kojom su sve bliže očuvanju drugoligaškog statusa. Na prvenstvenoj ljestvici pretekli su i svog današnjeg protivnika i RK „Požega“ te trenutno zauzimaju šesto mjesto sa 13 osvojenih bodova. RK „Brod“ – RK „Slatina“  36:30 (18:12) Gosti su bolje otvorili susret te su kontrolirali rezultat sve do 16. minute kada Brođani golom Okružnika za 8:7, prvi put na utakmici dolaze u vodstvo.Rukometaši Slatine držali su priključak do 13:12, nakon kojeg domaćini rade seriju 5-0 te na odmor odlaze s velikih šest pogodaka prednosti. Gosti su bez postignutog gola bili čak sedam minuta. Brodski rukometaši su do kraja utakmice samo održavali stečenu prednost te na kraju slavili s uvjerljivih 36:30. Najefikasniji strijelac susreta sa 8  postignutih pogodaka bio je Matej Medved iz RK „Slatine“. Najbolji u domaćim redovima bili su Dean Kvesić i Ivan Rašić sa po 7 postignutih golova. Didić i Okružnik su dodali po 6. Napomenimo i to da se Brođanima vratio Filip Šutalo koji će biti veliko pojačanje za nastavak sezone. U sljedećem kolu brodski rukometaši gostuju u Belom Manastiru kod istoimenog protivnika.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 24.03.2013