Brodski košarkaši bez Lige za prvaka

Pred prepunom domaćom dvoranom, nošeni gromoglasnim navijanjem Maligana,  Sinjski Alkar izbacio je košarkaše Đure Đakovića iz utrke za Ligu za prvaka. Brodski košarkaši solidno su odradili samo poluvrijeme, u nastavku su potpuno pali te se porazom oprostili od igranja u Ligi za prvaka. Susret je završen rezultatom 75:70 za Alkar.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 10.03.2013

Sinjani su furiozno otvorili prvu četvrtinu, poveli su 9:2, što je trenera Đure Đakovića, Plantaka, natjeralo da pozove minutu odmora. U nastavku četvrtine odgovornost preuzima Mario Batina koji dvama vezanim tricama drži Brođane u igri. Krajem četvrtine u igru ulazi Teo Petani, najnovije pojačanje Đure Đakovića. Petani je prije nekoliko dana pristigao iz zadarske Sonik Puntamike, ali osim nekoliko uvodnih poena nije pokazao da bi mogao donijeti prevagu. Četvrtina završava rezultatom 24:17 za domaće košarkaše.

Drugu četvrtinu tricom otvara izuzetno raspoloženi Batina, nakon njega koš ubacuje i Kolovrat, Brođani dolaze na samo 2 poena zaostatka te je domaći trener, Milačić, prisiljen pozvati minutu odmora. U nastavku četvrtine, košarkaši Đure Đakovića podižu razinu agresivnosti u obrani te prisiljavaju Sinjane na nerezonske šuteve. Šarlija ubacuje svoj jedanaesti poen za prvo izjednačenje na utakmici, 42:42. Alkar do kraja poluvremena ipak postiže još jedan koš te na odmor odlaze s minimalnom prednošću, 43:42.

Prvo vodstvo Brođana bilježimo na samom otvaranju nastavka kada Brnas sa zvukom sirene ubacuje tricu za 45:43. To je ujedno bilo sve vrijedno spomena što smo mogli vidjeti od brodskih košarkaša koji su u nastavku utakmice potpuno pali. Vidljiva je bila bezidejnost u napadu što je rezultiralo sa samo 7 postignutih poena u trećoj četvrtini koja je završila rezultatom 59:49 za Alkar.

Agonija brodskih košarkaša nastavlja se i u posljednoj četvrtini. U 33. minuti, Matić zabija za najveće Alkarovo vodstvo na utakmici, 66:51, 15 poena prednosti za Alkar, utakmica je već praktički riješena. Do kraja utakmice domaćini samo održavaju prednost, igraju duge napade te utakmicu lagano privode kraju. Susret završava rezultatom 75:70 za Alkar kome ova pobjeda ujedno i donosi igranje u Ligi za prvaka, a Brođani se moraju zadovoljiti igranjem u Ligi za ostanak.

U domaćim redovima najefikasniji je bio Nikola Gaurina s 19 ubačenih poena, dok je goste predvodio Marino Šarlija, također s 19 ubačaja.

Košarkašima Đure Đakovića sada slijedi domaća utakmica protiv Križevaca te nastavak natjecanja u Ligi za ostanak.