Brodske košarkašice odigrale prijateljske utakmice s gošćama iz Kine

Oba slavonskobrodska ženska košarkaška klub Brod i Broda na Savi odigrala su prijateljske utakmice protiv gošći iz Kine.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.04.2019

Radi se o studenticama iz Kine iz okolice Pekinga koje sudjeluju u projektu razmjene studenata. One već nekoliko mjeseci borave u Hrvatskoj u kojoj uče, treniraju i igraju utakmice. Tako su između ostalih gradova u Hrvatskoj posjetili i Slavonski Brod. Ove sezone kao nikad ranije košarkašice Broda nisu igrale toliko međunarodnih utakmica. Uz novo natjecanje u Panonskoj ligi u kojoj se dječaci i djevojčice natječu u ovoj godini protiv klubova iz Mađarske i Srbije, sada su otišli korak dalje. Naime, suparnik im je bila ekipa studentica iz Kine koje su rođene od 2002. pa sve do 2005. godine.

Dvojbi oko pobjednika nije bilo te su košarkašice Broda lako došle do pobjede s uvjerljivih 77:51. Bez obzira što se radilo o prijateljskom susretu s jedne i druge strane bilo je puno borbenost tako da se igralo kao na prvenstvenoj utakmici. Međutim, bila je vidljiva kvaliteta Brođanki koje su cijelo vrijeme imale kontrolu igre i rezultata.

Utakmicu su košarkašice Broda otvorile s 15:4 da bi prva četvrtina završila s 19:6. Do poluvremena je razlika narasla na 39:19, a do kraja su igračice trenerice Pehar tu prednost još i povećale na konačnih 77:51. Najučinkovitija s 13 koševa kod Broda bila je mlada Nina Novak koja je rođena 2005.godine.

Uz Ninu Novak izdvojimo da je 12 koševa postigla Rea Sudar, dok su po 10 poena ubacile Željka Sokolović, Nikolina Vlk i Kristina Županić.

Protiv kineskih studentica iz okolice Pekinga igrale su i košarkašice Broda na Savi koje su nastupile s kadetskom postavom koja je zabilježila još uvjerljiviju pobjedu s 84:55. Kod ekipe trenera Rimarčuka je Edita Poljac postigla 16, a Tea Josipović i Nika Kurdija svaka po 14 koševa.