Brodska 'Marsonia' poražena od riječkog drugoligaša 'Orijenta' 2:1

U pretkolu Kupa Hrvatske brodska je NK Marsonia na riječkoj Krimeji odigrao protiv drugoligaša 'Orijenta' dobru utakmicu ali na žalost Brošani su poraženi s 2:1.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.08.2021

Ostaje žal jer su se Brođani  nakon gubitka od 1:0 u prvom poluvremenu i nešto slabije igre u nastavku podigli i  nadigrali domaćina. No, iz jedne pogreške u 38.minuti domaćin je iz kaznenog udarca preko Kristijana Fučaka poveo s 1:0, a onda je u 61.minuti mladi Ivan Brkić potvrdio formu te je zabio za 1:1.

Nakon toga na terenu je postojala samo jedna momčad i to - Marsonia! Nije se znalo tko je u ovom susretu drugoligaš, a tko trećeligaš. Kod 1:1 imali su Crno-bijeli veliku prigodu Hrvoja Mišića za vodstvo, dok je kasnije nešto više mogao učiniti i Mirza Jašarević koji se našao u dobroj prigodi. Kako to biva u nogometu, stigla je 'kazna' u 85.minuti. Ponovno je to bila pogreška brodske obrane, dok iskusno Vedranu Gercu nije bio problem poslati loptu u praznu mrežu.

"Treneru Bušiću i njegovom stručnom stožeru čestitke na dobro odrađenoj utakmici kao i svim igračima. Skupo smo prodali kožu i namučili smo favorita. Još da smo bili kompletni tko zna što bi se još dogodilo jer smo bili bez Sivrića, Olića, Mirkovića, Maksimovića, Brnjića, Žuljevića i Mrvelja. Glavu gore dečki jer nova utakmica je već u subotu kod HNK Vukovar 1991 te i tamo idemo pružiti kao i u Rijeci što jači otpor", poruka je iz stožera NK Marsonije. Zahvaljuju i svim navijačima koji su pratili utakmicu u live prijenosu s riječke Krimeje te pozivaju na isto i u subotu iz Vukovara koji će na svojoj YouTube stranici izravno prenositi derbi 2.kola Treće HNL - istok i dvoboj dvije trenutno vodeće ekipe na ljestvici.