Poraz brodskih košarkašica

Košarkašice Broda izgubile su u posljednjem 14. kolu Druge lige sjeveroistok od ekipe Požege. Požežanke su lider ovog natjecanja te im je ovo bila 12 uzastopna pobjeda. Brodske košarkašice bile su nemoćne protiv puno jačih gošći.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 02.03.2013

Brođanke su vodile tijekom prve četvrtine uz jako dobru igru Pehar i Praćuk. Bilo je 18:16 nakon prvog dijela utakmice. Gošće pojačavaju obranu u drugoj četvrtini i završavaju poluvrijeme vodstvom 35:31. Domaća igračica Helena Praćuk ozlijedila se u posljednoj minuti prvog dijela što je bio veliki hendikep za brodski sastav.

Požeške košarkašice početkom treće četvrtine imaju prednost od 10 razlike koju održavaju do kraja ovog dijela utakmice. Kristina Pehar igrala je sama te nije imala pomoć svojih suigračica. Gošće su imale puno više raspoloženih igračica koje su nemilo punile koš Brođanki. Početkom posljednje četvrtine odlaze na plus 20 čime je susret bio riješen. Najveća prednost zabilježena je u zadnjoj minuti ogleda kada je bilo plus 31 za gostujuće košarkašice. Završilo je 84:56 za Požegu.

Kod pobjedničke ekipe najefikasnije su bile Kristina Soldo s 23, Martina Lovrić s17 i Petra Lovrić s 16 poena. Kod Brođanki treba istaknuti Kristinu Pehar s 34 poena i Helenu Praćuk s 14 poena. Ekipa Broda nalazi se na petom mjestu u prvenstvu te joj još ostaje odigrati zaostalu utakmicu sa Mursom na domaćem terenu.