Brođanke na korak do plasmana na poluzavršnicu PH

Mlađe kadetkinje ŽKK Brod na Savi zajedno s osječkom Mursom bore se za jedno mjesto koje vodi na poluzavršnicu državnog prvenstva.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.03.2018

U prvoj utakmici u Osijeku domaćin je slavio pobjedu s 12 koševa razlike. Za uzvrat na svom parketu mlađe kadetkinje Brod na Savi dobile su pojačanje Teu Josipović koja igra i za prvu ekipu tako da je njena visina bila važna u ovoj derbi utakmici. Uz nju cijela ekipa odigrala je odličnu utakmicu za uvjerljivu pobjedu s više od 12 razlike za 73:54.

Mlađe kadetkinje Broda na Savi na korak su do plasmana na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske nakon što su u najvažnijoj utakmici sezone na domaćem terenu pobijedile Mursu. S ovom pobjedom mlade Brođanke izjednačile su se s Osječankama na vrhu ljestvice ali od njih imaju bolji međusobni omjer. Ekipi trenera Rimarčuka ostala je još jedna utakmica i to gradski derbi u kojem im treba pobjeda za potvrdu 1. mjesta i naslova prvaka Slavonije i Baranje u konkurenciji mlađih kadetkinja. Ova generacija igrala je i na završnom turnir Međunarodne WABA lige tako da je i to iskustvo iz tih utakmica bilo važno Brođankama kako bi protiv Murse u drugom poluvremenu nadoknadile minus od 12 koševa iz prve utakmice.

Pomalo neočekivani poraz u Osijeku od 12 razlike u prvoj utakmici stvorio je mlađim kadetkinjama Broda na Savi dodatni pritisak što se najbolje vidjelo u prve dvije četvrtine. U tom periodu od početka utakmice pa do poluvremena Mursa je stalno bila u vodstvu koje je na kraju druge četvrtine iznosilo 28:23 za gošće iz Osijeka. Domaće su očito zbog velike važnosti utakmice bile u grču koji je nestao u trećoj četvrtini. Naime, kod 23:30 za Mursu mlađe kadektinje Broda na Savi u 5. minuta rade seriju od 14:0 te u 26. minuti imaju vodstvo od lijepih 37:30. Samo u trećoj dionici Brođanke su postigle čak 28 koševa, a primile 9 što je rezultiralo s 51:37 uoči posljednje četvrtine. Već tada je dostignuta razlike iz Osijeka koju su igračice trenera Rimarčuka u posljednjih 10. minuta još povećale na konačnih i uvjerljivih 73:54.

Cijela ekipa mlađih kadetkinja Broda na Savi odigrala je jako dobro. Bekovska linija s Klarom Rimarčuk, Anom Ilakovac, Žaklinom Milas i Magdalenom Kavkom dobro je funkcionirala u oba smjera. Svaka od njih dala je veliki udio u ovoj pobjedi. Vrijedi izdvojiti centra Teu Josipović koja je dominirala pod oba koša sa skokovima te je ubacila 22 poena. Šuteri su također bili na visini zadatka pa je tako Ena Ivanković postigla 15, Nika Kurdija 14, a Maja Duspara 8 koševa od kojih je većina njih bila na kraju kada se pravila presudna razlika.

Ovih dana Nika Kurdija dobila je poziv za mlađe kadetsku reprezentaciju Hrvatske, dok će posljednju utakmicu ova generacija Broda na Savi u Ligi mlađih kadetkinja odigrati u utorak, 27. ožujka u dvorani Vijuš u gradskom derbiju protiv Broda.