Brođani rano krenuli s pirotehnikom! Pukla petarda usred Splita!

Split Tommy i Brod 035 otvorili su 10. kolo 1. HMNL. Iako su gosti u Split došli nakon dva uzastopna poraza, Victor Acosta i njegovi igrači bili su svjesni činjenice da Brođani bodove ne predaju lako.

Autor: bportal | Datum objave: 02.12.2016

Split Tommy i Brod 035 otvorili su 10. kolo 1. HMNL.  Iako su gosti u Split došli nakon dva uzastopna poraza, Victor Acosta i njegovi igrači bili su svjesni činjenice da Brođani bodove ne predaju lako.

U sastavu Splita još uvijek nema Jesusa, dok gostujući trener Ivica Ćorluka nije mogao računati na Armanda Kajfeša koji odrađuje suspenziju zbog tri žuta kartona.

Devet minuta na semaforu je stajalo 0:0, a onda u 10. Stjepan Perišić dovodi Split u vodstvo. Brođani nisu dopuštali Splićanima da se razigraju i povećaju prednost, a u 14. minuti Robert Ruhek poravnava rezultat na 1:1. Bio je to mali šok za domaće i njihove navijače, koji su vjerovali da pobjeda u ovoj utakmici ne bi trebala doći u pitanje.

Do poluvremena više nije bilo pogodaka te se s nestrpljenjem očekivao nastavak.

Split je u nastavku krenuo po pogodak, a najbolju priliku dobili su u 28. minuti iz šesterca. Kazneni udarac izveo je Ante Ćorluka, ali rezultat ostaje isti.

I onda u 31. minuti dogodilo se ono u čemu su gosti maštali, a domaći nisu ni pomišljali. Robert Ruhek još jednom para Luketinovu mrežu i dovodi Brod 035 u vodstvo.

Splićani nisu bili svjesni što ih je snašlo te su odmah krenuli po izjednačenje. Samo minutu kasnije gostujuću klupu u trans baca vratar Darko Milanović koji iz udarca s 10 metara zabija za povećanje prednosti Broda na 1:3.

Bio je to početak kraja Splita, jer u 36. minuti zahvaljujući hat-tricku Roberta Ruheka Brod odlazi na 1:4, dok je u 38. minuti Gudelj pogodio za 1:5. Josip Suton do kraja je uspio smanjiti rezultat na 2:5, ali to Brođanima koji su slavili tri vrijedna boda ništa nije značilo.

Tako je Brod još jednom pokazao kako ima ozbiljne namjere i da je play-off potpuno realna stvar. Ovom pobjedom prekinuli su niz od 7 uzastopnih pobjeda i udaljili ih od vrha ljestvice. Igrači Splita dugo će još pamtiti ovaj poraz, ali se i pokušavati prisjetiti tko im je posljednji put ovako nešto napravio na Gripama.

izvor: hrfutsal.com

VIDEO Gužva na graničnom prijelazu Slavonski-Bosanski Brod

Stiže kratka promjena vremena

Hrvatska vaterpolska reprezentacija U 20 na pripremama u Slavonskom Brodu

Među Ljubičaste došli Vrhovac, Ćurković i Bandalo

Brođanin Oliver Mofardin do zlata na Svjetskom prvenstvu

Stjepan Vučković i Dražen Lozić pobjednici 14. Natjecana orača Brodsko-posavske županije

KUD “Vrbje” na “Petrijevačkim žetvenim svečanostima”, Melani Petrović pohvala za “Kraljicu žetve”