Brođani poraženi na domaćem terenu

Nakon što su u prošlom kolu s pobjedom u Labinu nad Albonom Potpićan malonogometaši Broda 035 osigurali ostanak želja je bila u posljednja 3. kola pokušati uhvatiti doigravanje koje im je prošle sezone izmaknulo za samo 1 gol. Međutim, Brođani su zapeli već na prvoj prepreci. Naime, u utakmici 20. kola Prve lige ekipa trenera Ćorluke poražena je na domaćem terenu s 2:1 od Alumnusa iz Zagreba.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 14.04.2018

Nevjerojatno je na kakav su način malonogometaši Broda 035 izgubili utakmicu od Alumnusa. Imali su igrači trenera Ćorluke vodstvo sve do posljednje 2. minute, dok su prije toga 2 puta pogodili okvir gola te imali nekoliko prigoda za uvjerljiviju pobjedu. Međutim, gosti su u samoj završnici s 2 gola došli do pomalo neočekivane pobjede s 2:1.

Da je trener Brođana Ivica Ćorluka u ovom susretu imao kapetana Petrovića, pa Bundavicu, Čavara i Gačića sasvim sigurno bi imali puno veće izglede dobiti prosječnu ekipu Alumnusa.

U prvom poluvremenu Alumnus je imao više prigoda te je stalno prijetio. Najviše su se pred domaćim golom našli Herceg i Matan, dok je veliku većinu tih pokušaja i udaraca obranio odlični golman Brođana Tomislav Kovačević. Kada su Zagrepčani bili bliže golu, Brod 035 je u 15. minuti došao do vodstva. Kovačević je dao za Ruheka koji se lijepo snašao te je svojim 6. golom u ovoj sezoni svoju momčad doveo u vodstvo od 1:0. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Nastavak utakmice u potpunosti je pripao ekipi trenera Ćorluke koja u nekoliko situacija nije imala niti sportske sreće, dok je dosta toga zaustavio i golman Alumnusa Mario Modrušan. Imali su Brođani preko vrlo dobrog Đereka nekoliko situacija za povećanje vodstva, dok je i Milanović prijetio gostujućem kolegi na golu ekipe iz Zagreba. U samoj završnici je u 37. minuti Ruhek mogao odlučiti utakmicu, ali je njegov dobar pokušaj obranio Modrušan. Minutu nakon toga Brođani nisu imali niti sportske sreće. Naime, snažan udarac Milanovića zaustavio se na gredi, dok su u istoj minuti domaći još jednom pogodili okvir gola. Učinio je to Mirković koji je pogodio spoj grede i vratnice. Kada se činilo da će utakmica završiti s pobjedom Broda 035 od 1:0 minutu prije kraja Ivan Matan je bio precizan za 1:1 te je na taj način kaznio domaće promašaje. Treba reći da se Alumnusu u tom periodu isplatila igra s golmanom igračem. Ušlo se u posljednju minutu te kada su gledatelji polako počeli napuštati dvoranu misleći da je 1:1 konačni rezultat, samo 6. sekundi prije kraja Davidović je proigrao Durlena koji je iz blizine matirao Milanovića za pobjedu gostiju iz Zagreba s 2:1.

Do kraja natjecanja ostala su još 2. kola te su izgledi malonogometaša Broda 035 za doigravanjem sada svedeni na teoriju, ali oni i dalje postoje. U slijedećem kolu ekipa trenera Ćorluke gostuje kod Uspinjače koja je pretposljednja i sigurno ide u kvalifikacije za ostankom u Prvoj ligi.