Brod 035 korak bliže povratku u Prvu ligu nakon pobjede nad Gimkom Uspinjačom

Kvalifikacije za popunom Prve HMNL došle su do svoje završnice budući se mora odigrati još jedno kolo. U ovom pretposljednjem malonogometaši Broda 035 na svom su terenu ugostili u ovoj sezoni prvoligaša Gimka Uspinjaču. Momčad iz Zagreba u ovoj sezoni Prve lige završila je na pretposljednjem mjestu, dok su do utakmice s Brođanima u ovim kvalifikacijama do sada osvojili samo 2 boda. Na kraju su Zagrepčani ostali na tom učinku budući su sa 6:3 poraženi od Brođana.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.05.2021

U pretposljednjem 5. kolu kvalifikacija za Prvu ligu malonogometaši Broda 035 na domaćem su terenu sa 6:3 bili bolji od Gimka Uspinjače koju su na taj način izbacili u Drugu ligu. Sebi su Brođani produžili nadu da se nakon 2 godine ponovno vrate u prvoligaško društvo. Da je u ovom kolu Šibenik na Baldekinu svladao Futsal Pulu, zajedno s ekipom trenera Ivice Ćorluke mogli su proslaviti plasman u viši rang kolo prije kraja kvalifikacija. Ovako su Šibenčani poraženi od Puležana tako da će odluka o novim prvoligašima biti donesena sljedeći vikend. U ovom susretu Brod 035 protiv Gimka Uspinjače imao je veliku prednost od 5:0 da bi gosti smanjili na 5:3, ali više od toga nisu mogli.

Već u 4. minuti mladi Domagoj Đurković nakon dodavanja Mateja Gačića doveo je malonogometaše Broda 035 do početnog vodstva od 1:0. Nakon toga domaći i dalje prijete i traže drugi pogodak. To se i dogodilo u 10. minuti kada je kapetan Broda 035 Mario Petrović iz slobodnog udarca iznenadio Ante Piplicu na golu Gimka Uspinjače za povećanje vodstva sastava trenera Ćorluke na 2:0. Ubrzo su gosti imali nekoliko dobrih pokušaja za smanjenje rezultata, a najbliže su bili u 13. minuti kada je Jedvaj pogodio gredu. Samo minutu nakon toga na drugoj strani Brod 035 postiže i treći pogodak. Dogodilo se to u 14. minuti kada je Bundavica proigrao Luku Đereka, a ovaj je svladao Piplicu za 3:0. Nije dugo trebalo kako bi domaći otišli i na 4:0. Naime, u samoj završnici prvog poluvremena gosti iz Zagreba igrali su bez golmana s igračem više u polju kako bi stigli zaostatak od 3 gola, a onda je Ivan Ivanagić u 18. minuti osvojio loptu koju je poslao za Almedina Bundavicu koji nije imao težak zadatak ubaciti ju u praznu mrežu za 4:0. U drugom poluvremenu je Brod 035 u 27. minuti došao i do 5. pogotka. Naime, Cindrić je uposlio Đurkovića koji je krenuo u solo prodor i kada je već izgubio dvoboj od Jedvaja, svojom upornošću došao je do lopte koju je poslao u gol za velikih 5:0. Tu su igrači trenera Ćorluke stali, a gosti njihov umor od igranja velikog nogometa koriste i preko Silvija Totha u 29. minuti smanjuju na 5:1. Prethodno je dobru loptu za kapetana Gimka Uspinjače poslao Renato Koturović. Nije dugo trebalo da gosti iz Zagreba postignu i drugi pogodak. U 31. minuti lopta je u ruku pred svojim golom pogodila Đereka te je dosuđen kazneni udarac sa 6 metara. Siguran realizator bio je Toth koji je smanjio na 5:2. Momčad Koraba Morine cijelo drugo poluvrijeme igrala je bez vratara i to im se isplatilo u 34. minuti kada su smanjili na 5:3. Prvo je udarac Matanu odbio Konrad, natrčao je Marino Jedvaj koji je bio točan za 5:3. Mogao je Jedvaj samo minutu nakon toga postići i svoj drugi gol i tako utakmicu učiniti neizvjesnom, ali je na ubačaj Totha iz blizine promašio nemoguće. Taj promašaj kaznio je Bundavica koji je u 38. minuti ukrao loptu neopreznom Koturoviću i onda bez problema zabio svoj drugi gol na utakmici za konačnih Brod 035 – Gimka Uspinjača 6:3.

S ovom pobjedom malonogometaši Broda 035 preuzeli su vodeću poziciju u ovim kvalifikacijama te ih u posljednjem kolu očekuje gostovanje kod Futsal Pule.