Borovo odnijelo puni plijen iz Broda

Rukometaši Broda ugostili su RK Borovo, u dvorani Brod, u okviru 19. kola 2. HRL - sjever. Pokazali su vrlo slabu igru i zasluženo izgubili od vrlo dobrih gostiju.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 13.04.2013

U početnim minutama, igrači Borova odvajaju se na nekoliko golova razlike. Najveće vodstvo imali su pri rezultatu 15:7. Domaći rukometaši igraju neorganizirano u napadu, uglavnom s pojedinačnim pokušajima. Gostujući rukometaši koriste skoro svaku grešku domaćih i iz kontranapada kažnjavaju brodski sastav. Vratar gostiju, Milivoj Barić, obranio je puno lopti u prvom poluvremenu. U 30. minuti zarađuje crveni karton, nakon prekršaja na Emilu Okružniku koji je istrčavao kontranapad. Borovo je vodilo 17:12 na poluvremenu.

Početkom drugog dijela, Brođani koriste igrača više i dolaze do zaostatka od samo jednog gola (18:19).  U 42. minuti izjednačuju po drugi put u susretu ( 21:21), nakon 1:1. Rukometaši Borova neumoljivi su napadu. Domaći trener mijenjao je svoje vratare, koji očito nisu imali svoj dan. Obrana domaćih nije imala rješenje za tandem Bureš - Škalić, koji je bio vrlo raspoložen. Igrači Borova su do kraja utakmice imali prednost od 2 do 4 gola razlike. Na kraju su zasluženo slavili s 35:33 i ostavili svog današnjeg domaćina na dva boda zaostatka.

Kod Borova najefikasniji su bili Danijel Bureš s 11, Ante Marković s 8 i Davor Škalić sa 7 golova. Najviše golova kod Broda zabio je Marko Didić - 9.

Rukometaši Broda ostali su na petom mjestu s 15 bodova, ali ih do desetog mjesta dijeli samo 2 boda. Do kraja lige, očekuje ih napeta borba za ostanak.

Sljedeći vikend idu na gostovanje kod Ilove koja je samo dva boda iza njih.