Bez Puljka i Šarlije nije se moglo

Košarkaši Đure Đakovića doživjeli su poraz na svom parketu od makedonskog Kožuva u 4. kolu Balkanske Last 4 lige. Izostanak Puljka i Šarlije zbog ozljeda odrazio se na igru brodskog sastava.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 20.02.2013

Igrači trenera Plantaka dobro su krenuli u susret. Prvu četvrtinu završavaju serijom 8:0 za vodstvo od 18:9. Gosti se bude u drugoj četvrtini i pomalo dostižu prednost domaće ekipe.

Prelaze u vodstvo preko Aleksandra Šterjova koji polaganjem i dodatnim bacanjem donosi vodstvo svom sastavu od 26:25. Od tog trenutka gosti nisu ispustili prednost do kraja utakmice.

Napravili su seriju 13:0 kojom su došli 40:29 u 18. minuti što je prelomilo susret. Poluvrijeme završava 43:34 za makedonski sastav.

U trećem periodu utakmice gosti uglavnom vode od 8 do 11 razlike.

Na početku zadnje četvrtine Makedonci rade seriju 9:0 za vodstvo 73:55 kojom praktički rješavaju pitanje pobjednika. Utakmica je završila rezultatom 89:72 za Kožuv.

Najbolji kod Kožuva bili su Šterjov sa 17 i Peković sa 16 koševa.

Kod Brođana valja istaknuti Brnasa sa 27 koševa.

Idući nastup Đuro Đaković ima protiv VROS Darde u domaćoj A-1 ligi na Vijušu u nedjelju 24. veljače u 18 sati.