Belišće slavilo nad Oriolikom u Oriovcu

U derbiju 29. kola Treće HNL – istok u Oriovcu je petoplasirani Oriolik ugostio vodeće Belišće. Bila je to odlična utakmica koja je opravdala epitet derbija u kojoj se imalo što vidjeti. Na kraju su gosti iz Belišće na vrijeme postigli svoje golove koji su im osigurali vrijednu pobjedu s 2:1. Domaći su pokušavali doći do barem boda, ali u tome nisu uspjeli.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.05.2021

U Oriovcu su nogometaši Oriolika i vodeće Belišće odigrali odličnu utakmicu u kojoj je bilo puno tempa, ritma, dinamike, borbenosti i taktičkog nadmudrivanja. Na kraju je pobjeda s 2:1 pripala Belišću koje je svoje prigode znalo iskoristiti i pretvoriti u golove, dok su domaći prema igri zaslužili bod. Lako je moglo biti i 3:0 za goste iz grada papira koji su pokazali zašto su na vodećoj poziciji, dok su se do kraja uspješno branili od svih naleta Oriovčana. U ovom derbiju osim 3 gola, vidjeli smo i kazneni udarac te 3 crvena kartona od kojih je 1 dobio gostujući trener Davor Rupnik.

Od početka su nogometaši Oriolika krenuli žustro i agresivno prema golu Belišća, međutim, svi ti napadi nisu im donijeli rezultat. Zato su gosti iz prve izgledne situacije postigli pogodak. Luka Agatić je u 15. minuti ubacio u domaći kazneni prostor u kojem se najbolje snašao Stjepan Salapić koji je snažnim udarcem pogodio pod gredu Josipa Hercega za 0:1 i svoj 9 gol u sezoni. Nakon samo 5. minuta momčad Davora Rupnika udvostručila je svoju prednost. Uloge su sada izmjenili Salapić koji je iz slobodnog udarca ubacio pred gol i Agatić koji je u 20. minuti bio strijelac te je svojim 19. pogotkom u prvenstvu Belišću u Oriovcu donio mirnih i stabilnih 2:0. Ubrzo domaći prijete preko Luke Morbera i Mateja Marušića, ali njihovi pokušaji nisu ugrozili vrlo dobrog Marina Stanića na golu Belišća. U 36. minuti gosti iz grada papira mogli su i do 3:0, ali je Herceg zaustavio udarac Tonija Vinogradca, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena domaći imali i malo sreće. Naime, najbolji strijelac Belišća Agatić na novo dodavanje Salapića sada trese gredu. Na početku drugog poluvremena Lovro Anić iz slobodnjaka prijeti Hercegu koji se nije dao iznenaditi, dok je na drugoj strani Branimir Kokotović šutirao točno u Stanića. U 59. minuti stvorila se gužva pred gostujućim golom, a nakon udarca Darija Batala lopta je pogodila Filipa Radovanovića te je sudac Darko Dumančić iz Prkovaca pokazao na najstrožu kaznu. Gosti su protestirali da lopta Radovanovića nije pogodila u ruku, već u stomak, ali sudac svoju odluku nije mjenjao. Najbolji strijelac Oriolika Dario Batalo preuzeo je odgovornost te je svojim 10 golom u prvenstvu smanjio na 2:1. Ubrzo se igra preselila na polovicu Belišća koje se branilo, a domaći su tražili poravnanje. U 70. minuti sjevnula je kontra u kojoj je Vinogradac uposlio Paulića kojem zicer skida Herceg i domaćinu ostavlja nadu za poravnanjem. Do kraja susreta bilo je svega. Prvo je s klupe udaljen trener Belišća Rupnik, da bi drugi žuti karton zaradio, odnosno crveni zaradio Radovanović, a minutu nakon njega i još jedan gostujući igrač Antonio Rosandić. Tako su domaći u završnici imali 2 igrača više, ali prvo Luka Đerek i nakon njega mladi 18.-to godišnji David Horvat svoje prigode nisu pretvorili u golove za poravnanje. U Belišću mogu biti zadovoljni što su prošli još jedno teško gostovanje i s Vukovarom nastavljaju borbu za 1. mjestom.

Tako su nogometaši Oriolika ovog proljeća nakon Čepina i Vukovara poraženi na svom  terenu i od vodećeg Belišća. Međutim, momčad trenera Tomljenovića odigrala je odličnu utakmicu te je pokazala da njihov visok plasman ove sezone u Trećoj ligi – istok i nastupi u Kupu Hrvatske nisu bili slučajni.