Atletičari Marsonie nastupili u Zagrebu i Osijeku

Prvi nastup bio je u Zagrebu 2. veljače, gdje je održano državno prvenstvo u (najkvalitetnijoj) seniorskoj kategoriji u dvorani na Velesajmu.

Autor: Brodportal | Datum objave: 04.02.2019

AK Marsoniu predstavljalo je tri juniora: Filip Matković, Zrinoslav Kekez i Luka Martinović, koji su se natjecali u seniorskoj konkurenciji. Nastupilo je 290 atletičara iz 40 klubova.

Zrinoslav je osvojio 11. mjesto na 1500 m s novim osobnim rekordom 4.33,90. Luka je osvojio 15. mjesto na 800 m, također s novim osobnim rekordom 2.10,15, a Filip je osvojio 19. mjesto na 60 m s izjednačenim osobnim rekordom 7.59.

Sutradan u Osijeku je održan dvoranski miting kontrolnog tipa gdje nije bilo proglašenja pobjednika već su bili bitni rezultati za pojedine dobne kategorije. Tu je nastupilo sedam atletičara iz kluba:

Lorena Šeremet - skok u dalj - 3.70, 1.mjesto za godište 2008, 2009. (osobni rekord)

Petra Lesar -  skok u dalj - 3.79, 3. mjesto za godište 2006,2007.

Filip Orkić - 60 m - 9.39, 1. mjesto za 2008,2009 (osobni rekord)

Toni Prusina - 60 m - 9.41, 2. mjesto za 2008, 2009 (osobni rekord)

Bruno Martinović - 60 m - 9.99, 3. mjesto za 2008, 2009 (osobni rekord)

Rea Divjanović - 60 m - 8.67, 2.mjesto za 2002, 2003 (osobni rekord)

Ivan Slijepčević - 60 m - 9.92, 7.mjesto za 2006, 2007 (osobni rekord)

Atletičari su nastupili pod vodstvom trenera Antuna Šeremeta koji je izrazio zadovoljstvo nastupom svojih natjecatelja.