Astra ponovo uspješna na II. Kupu Hrvatske

U subotu 14. travnja održan je II. Kup Republike Hrvatske u akrobatskom rock'n'roll-u, organizator je bio ARRK Bistra. Plesači Športskog plesnog kluba Astra predstavili su se u 7 kategorija i u čak 5 kategorija osvojili medalje.

Autor: Brodportal | Datum objave: 16.04.2018

U kategoriji Velike formacije 3, 3. mjesto osvaja formacija Supergilrs (Ema Mandrurić, Ela Kokot, Petra Matanović, Iva Olanović, Nika Bašić, Jana Hrkać, Marta Arsenić, Ena Bukvić, Tina Kapetanić i Maja Tolić).

U kategoriji Mini formacije 2, predstavile su se dvije Astrine formacije, Candy girls plasirale su se u polufinale i osvojile 9. mjesto, dok su se Dancing dolls ponovno okrunile medaljom, 3. mjesto osvajaju Natalija Rubil, Lana Stjepanović, Korina Šaravanja, Veronika Ćosić, Lana Zubak i Lana Bašić.

U Mini formacijama 2, obje Astrine formacije upisala su plasman u finale, 4. mjesto osvaja formacija Candy (Dora Barišić, Lana Zorić, Hana Crnojević, Ana Matić, Petra Vukoje i Gabriela Jozić), dok su se formacija Dolls okitila srebrnom medaljom (Karla Ambrozić, Fabia Kljaić, Gabriela Ivković, Ilaria Kraljević, Erika Gašparac i Maja Jerković).

Formacija Mystique osvaja 4. mjesto (Andrea Metić, Dora Grabarević, Paola Ćužić, Lorena Marić, Elena Štefanović i Melani Jerković).

Najmlađi Astrin natjecateljski par Ena Jurić i Mihovil Vučković osvojili su 3. mjesto u kategoriji MINI. Na prvom zajedničkom natjecanju bili su Vanna Štuc i Ivan Ćirić te su osvojili 10. mjesto u polufinalu kategorije mlađi juniori 2, Mia Pejić i Marko Vujčić osvajaju 9. mjesto u polufinalu kategorije mlađih juniora 1.

Nikolina Koporčić i Mihael Bikčević, prošlog su vikenda bili u Francoskoj na Svjetskom Kupu CDS i osvajaju odlično 9. mjesto u polufinalu natjecanje, dok su u Zaprešiću na Kupu Hrvatske osvojili  brončanu medalju.

Športski plesni klub Astra priprema se za nadolazeće Prvenstvo Hrvatske koje će se održati 12. svibnja u Zagrebu, a do tada nastupat će na Sportskim igrama mladih, Danu škole Bogoslav Šuček i organizirati glazbeno-scensku manifestaciju V. Bokijev ples – Sjećanje na Borisa Stančića, 28. travnja u KKD Ivana Brlić-Mažuranić i tako obilježiti i međunarodni dan plesa.