Amater slavio u debiju u 1. ŽNL

U nedjelju, 20. kolovoza započelo je prvenstvu 1. Županijskoj nogometnoj ligi.

Autor: Brodportal | Datum objave: 21.08.2017

Na terene diljem Brodsko-posavske županije izašli su igrači željni početi prvenstvo  pobjedom. Nakon više od mjesec dana priprema pod visokim ljetnim temperaturama, 1. kolo donijelo je kišu i sklizak teren.

Novi član prvog županijskog ranga, NK Amater s Jelasa slavio je u Donjoj Vrbi kod NK Zvonimir 2:1. U vrlo borbenoj utakmici, gosti su poveli na kraju prvog dijela, u 45. minuti zabio je Viktor Golemović. Domaćini u drugo poluvrijeme ulaze željni izjednačenja. Nakon par šansi do pogotka u 53. minuti dolazi Alen Mijić koji slabo šutira prema gostujućem vrataru Gusku koji se nije najbolje snašao te lopta ipak prolazi gol liniju. Do kraja utakmice nastavlja se žešća igra, a Mijić ponovo pronalazi put do gola u 80. minuti za konačnih 2:1 za goste.

Osim uzbudljive utakmice u Donjoj Vrbi, odigralo se još 6 susreta. Pobjede su zabilježili Batrina, Budućnost, Mladost Cernik i Zadrugar, a dvije utakmice su završile bez pobjednika. Svi rezultati u tablici ispod, kao i poredak nakon prvog kola.

Drugo kolo se igra u nedjelju, 27. kolovoza s početkom u 17:30 sati.

Zajednica žena HDZ-a Katarina Zrinski posjetila štićenike Doma za stare i nemoćne u Slavonskom Brodu